Popnografi

10 Yaşındaki İnanılmaz Drag Çocuk, İlk Çocuklara Özel Drag Kulübünü Kurdu

GMag
Yazar: GMag

New Yorklu Desmond Napoles, drag kişiliği Desmond is Amazing ile internette onbinlerce takipçi toplamıştı, şimdiyse sadece çocuklara özel bir drag kulübü kurdu. Desmond kendisini akışkan cinsiyetli bir çocuk olarak tanımlıyor.

“Kendi tarzımı erdişisel ve çağa uygun olarak tanımlıyorum. İlhamımı Alig, Richie Rich ve bütün Club Kids, RuPaul, Nelson Sullivan, Marsha P. Johnson, the Blitz Kids, Andy Warhol, Keith Haring, John Galliano, Alexander McQueen, Commes Des Garçons, AltDrag’dan aldım.”

“Kendi kıyafetlerimi tasarlıyorum. LGBT savunucusuyum ve gay gençliğindenim. Sloganım da ‘Kendin ol, her zaman.'”

Web sitesinde Desmond’ın 2007 Haziran doğumlu olduğu yazıyor. Tam da NYC Onur Yürüyüşü’nün olduğu gün. Doğduğu anda kimliğini de açıkladığını söyleyen Desmond, yürümeye başladığı andan bugüne kadar hep annesinin topuklularıyla gezdiğini söylüyor. Sitede, ebeveynlerinin Desmond’ın drag kıyafetleri giymesini, başta yaşadıkları tereddütün aslında dış dünyanın tepkisinden korkmaları olduğunu fark etmesiyle kabul ettikleri yazıyor.

“O duyguları yenmek, Desmond’ı olduğu gibi kabul etmek, Desmond’ın zevkine ve tercihlerine saygı duymak çok basitti.”

Ve Desmond şimdi de Amazing’in Drag Evi’ni kurdu. Ona göre burası inanılmaz drag performansları gösteren drag çocuklar için ilk ve tek drag evi.

Site, kulübün amacını genç drag çocukları, bio kraliçeleri, drag kralları ve drag tecrübesini güvenli, pozitif dünya çapında bir ortamda bir araya getirmek olarak açıklıyor.

Siteye göre, drag evi 20 yaşından küçüklere özel olduğu için üyeler, genelde yargılayıcı olan yetişkin müdahalesi olmadan yaşıtlarıyla özgürce ve samimi bir şekilde iletişim kurabilecekler.

Desmond, geçen ay diğer LGBT çocuklara harika bir tavsiye verdi.

“Eğer birisi LGBT olmanın iyi bir şey olmadığını söylerse, ona kafasına takmamasını söyleyin. Çünkü o LGBT olmanın iyi bir şey olmadığını söyleyenler, hiçbir zaman gözü korkutulan o kişi kadar mutlu ve neşeli olamayacaklar.

10 yaşındaki çocuk, yaşıtlarına kendilerine karşı dürüst olmaları gerektiğini söylüyor.

“İçinizi dışınıza vurun, içinizi dışınıza vurduğunuzda negatif insanlarla başa çıkmak daha kolay.”

 

 

 

 

Yorum Yaz