Dünya Haberler

100 Yaşındaki II. Dünya Savaşı Gazisi, Kocasıyla 25. Yıl Dönümlerini Kutluyor

GMag
Yazar: GMag

100 yaşındaki II. Dünya Savaşı gazisi John Banvard ve 72 yaşındaki kocası Gerard ‘Jerry’ Nadeau, tanışmalarının 25. yıl dönümünü kutluyor. Eşcinsel olduklarını ilk tanıştıklarında ikisi de açıklamamış olan çift, birbirleriyle tanıştıktan sonra cinselliklerini kabul ettiler.

John ve Jerry’nin çok fazla ortak noktası var. John II. Dünya Savaşı’nda ülkesine hizmet verirken Jerry de Vietnam Savaşı’nda savaşmış. Ulusal radyoya konuşan Jerry şunları söyledi:

“Seninle ilk tanıştığımızda John, 75 yaşındaydın. Tanıştığımızda ikimiz de cinsel eğilimlerimizi saklıyorduk ve ben hiç gerçek bir ilişki yaşamamıştım. Şimdiyse tanışalı 25 yıl oldu. Eğer seninle tanışmasaydım yapayalnız olurdum, tamamen kaybolmuş olurdum.”

John Chula Vista, California’daki gazi huzur evine yerleştikten sonra Jerry de onunla birlikte huzur evine yerleşti. Çift, eşcinsellerin aktif olarak cezalandırıldığı bir dönemde büyüdüler ve huzur evindeki hoş karşılama onlar için de bir sürpriz oldu.

“Gazi evine çıktığımızda aynı odaya çıktık ve herkesin ilişkimizin doğasını merak ettiği açıktı. Bizimle dalga geçileceğini sanıyordum ama hiç de öyle olmadı.”

2013 yılında eşcinsel evliliğin yasallaşmasıyla çift 20 yıl birlikteliğin ardından sonunda evlendi.

“‘Eğer gelini görmeye geldiyseniz, şansınıza küsün’ demiştik. Sonra kafetaryada otururken aileleriyle birlikte birileri geldi ve ‘Ah işte bu Gerard Nadeau ve bu da onun kocası John.’ Bunun söylendiğini daha önce hiç duymamıştım. (Partnerine dönerek) Benim hayatımı tamamladın.”

“Ben de aynı şeyi senin için söyleyebilirim. Karşılaşabileceğiniz en mutlu çift olabiliriz.”

 

Yorum Yaz