Galeri Haberler

12 Güçlü Büyük Beden Kadın, Çıplak Takvimi İçin Vücutlarını Sergilediler

GMag
Yazar: GMag

Hepimiz son yıllarda takvimlerde saf vücutları görmeye alıştık ancak şimdi her boyutta kadınların güzel göründüğü bir takvim var.

The Adipositivity Project her bedenden insanın vücudunun kabul edilmesini ve insanların vücut politikalarının gerçekliklerini konuşmasını sağlamak istiyor.

Takvimdeki modeller medyada görmeye alışkın olduğumuz kadınlar değil, ama onlar aslında her gün gördüğümüz kadınlar: eğitimciler, yöneticiler, anneler, müzisyenler, profesyoneller, performansçılar, sanatçılar, aktivistler, tezgahtarlar ve yazarlar.

Adipositivity web sitesinde şunlar yazıyor:

“Onlar, belki de metroda boş boş baktığınız, markette gözlerinizi devirdiğiniz yada arkadaşlarınızla dalga geçtiğiniz kişiler.”

Çarpıcı fotoğraflar New Yorklu 56 yaşındaki aktivist fotoğrafçı Substantia Jones tarafından çekildi. Sanatçı, medyada geleneksel olarak daha az görülen kadınların takvimde temsil edilmesini istedi.

“Herkesin kendi vücuduyla barış içinde olmasını ve başkalarının da kendi vücutlarıyla barışmalarına izin vermelerini istiyorum.”

“Uygun görülmeyenin normalleştirilmesinin en etkili yolu görünürlükten geçiyor. Bedenci bağnazlık hem çok sık görülüyor hem de uzun vadede çok büyük zararlar doğuruyor. Benim ona karşı olan tepkim bu. İnsanlar çok görülmeyen insanları gösteren bir takvim görmeye hevesliydiler. Boyut, şekil, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim çeşitliliğine hayati görünürlük veren ve görsel medyada olmayan, çevremizdeki gerçekliği gösteren bir takvim.”

 

 

 

 

 

 

1 Yorum

Yorum Yaz