Editörün Seçtikleri Televizyon

13 Reasons Why 2. Sezonu, Şiddet Görmüş ve Cinsel İstismara Uğramış Gençlere Yardım Edecek!

GMag
Yazar: GMag

13 Reasons Why (Ölmek İçin On Üç Sebep)’in ikinci sezonu Hannah’ın ölümünden sonra olanları ve karakterlerimizin yaşananların ardından toparlanma sürecini konu alıyor.

Liberty Lisesi yargılanmaya hazırlanmaktadır, ancak birileri Hannah’nın ölümünü saran gerçeği saklamak için hiçbir şeyden vazgeçmez. Liberty Lisesi mahkemeye gitmeye hazır fakat birisi Hannah’nın ölümüne dair gerçekleri saklamak için her şeyi göze alır. Gerçeği ortaya sunan polaroidleri bulan Clay ve sınıf arkadaşları, rahatsız edici sırları ve bunları saklamak için yapılanları öğrenir. 

13 Reasons Why (Ölmek İçin On Üç Sebep)’in 2. sezonu ilk sezonun ardından akıllarda kalan soruları yanıtlıyor. Jessica yaşadığı olayın ardından nasıl toparlanıyor? Bryce adalete teslim edilecek mi? Clay, Hannah’ın yıkıcı kaybının üstesinden nasıl gelecek? Alex’e ne oldu? Tyler yaşadıklarıyla nasıl başa çıkacak ve ne gibi kararlar alacak?

Dizide, Dylan Minnette Clay Jensen’ı, Katherine Langford Hannah Baker’ı, Kate Walsh Mrs. Baker’ı, Derek Luke Mr. Porter’ı, Brandon Flynn Justin Foley’i, Justin Prentice Bryce Walker’ı, Alisha Boe Jessica Davis’i, Christian Navarro Tony Padilla’yı, Miles Heizer Alex Standall’ı, Devin Druid Tyler’ı, Annie Winters Chloe’yi, Tommy Dorfman Ryan Shaver’i, Brian D’Arcy James Mr. Baker’ı, Sosie Bacon Skye’yi, Steven Weber Müdür Bowen’i ve Samantha Logan Nina’yı canlandırıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Brian Yorkey’in üstlendiği yapımın yürütücü yapımcılığında Selena Gomez, Mandy Teefey, Kristel Laiblin, Anonymous Content Steve Golin ve Joy Gorman bulunuyor.

Aynı zamanda ikinci sezonun gösterimine hazırlık aşamasında 13ReasonsWhy.info adresine, güncellenmiş Tartışma Klavuzu’nun yanı sıra yeni kaynaklar da eklenecek. Sitede aynı zamanda dizide yer alan şiddet, cinsel saldırı ve uyuşturucu istismarı gibi sorunlar hakkında oyuncuların da bulunduğu bir dizi video yer alacak. Sizi,  yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz kişileri 13ReasonsWhy.info adresine yönlendirmeye teşvik etmek isteriz.

13 Reasons Why’ın 2. sezonu, 18 Mayıs’ta tüm bölümleriyle sadece Netflix’te!

Yorum Yaz