Editörün Seçtikleri Televizyon

2017’de TV’de Olan En Büyük Eşcinsel Anları

GMag
Yazar: GMag

Bu sene LGBT topluluğu için televizyonda harika bir yıl oldu. Birçok dizide karakterler eşcinsel olduğunu açıkladı, ilk eşcinsel öpücükler gerçekleşti ve şehvetli seks sahneleri oldu.

2017’deki en önemli eşcinsel anlarının bazılarına göz atalım.

1- Star Trek: Discovery serinin ilk eşcinsel öpücüğünü yayınladı.

Bu senenin başlarında Star Trek: Discovery’de serinin ilk eşcinsel çifti görününce dizi, manşetlere taşındı. Bütün o heyecandan sonra çiftin ilk öpücüğüyle hayranlar hayal kırıklığına uğramadı ve bazı homofobik izleyiciler diziyi şikayet yağmuruna tuttu.

2- The Flash’teki süper kahraman öpücüğü.

CW’de oynayan The Flash’te de bir eşcinsel öpücüğü gerçekleşti ama bu öpücük eşcinsel aktörler tarafından canlandırılan eşcinsel süper kahramanlar arasındaydı. Russell Tovey ve Wentworth Miller daha önce The Flash, Arrow, Supergirl ve Legends of Tomorrow ‘un dörtlü birleşmesiyle çekilen Crisis on Earth-Z’de de öpüşmüşlerdi.

3- American Horror Story: Cult’deki seks sahnesi.

American Horror Story hiçbir zaman eşcinsellerden veya eşcinsel seks sahnelerinden çekinmedi ancak son sezonu Cult’teki sahne bir başkaydı. Kai Anderson (Evan Peters) ve Dedektif Jack Samuels (Colton Haynes)’in nasıl tanıştığını anlatan bir flashback bölümü çok seks sahnesi içeriyordu.

4- Tyler Posey, Jane the Virgin’de biseksüel olduğunu açıkladı.

Tyler Posey’nin karakteri ABC dizisi Jane the Virgin’de biseksüel olduğunu açıkladı. Posey, önceden Jane’le nişanlanmış olan ve şimdi de yıllar sonra onunla tekrar iletişime geçen Adam karakterini canlandırıyordu. Adam, sanat okulundayken bir erkek arkadaşı olduğunu ve erkeklerle flörtleştiğini açıkladı.

5- Disney Channel, ilk eşcinsel olduğunu açıklama sahnesini yayınladı.

Disney, yıllardır LGBT’leri daha dahil edici olmak için uğraşıyordu ve Disney Channel’deki Andi Mack ilk eşcinsel olduğunu açıklama sahnesini çekerek bu konuda daha da ileri gitti. Dizinin bu seneki sezonunda ergen Cyrus, arkadaşı Jona’ya karşı hisler beslediğini fark ediyor ve yakın bir arkadaşına içini açıp eşcinsel olduğunu açıklıyor.

6- ITV dizisi Victoria, gerçek tarihi karakterler arasında bir eşcinsel öpücük yayınladı.

Dönem dizisi Victoria, kraliçeye yardım eden Lord Pagent ve Başbakan Robert Peel’in özel sekreteri Edward Drummond arasında bir öpücüğü yayınladı ve homofobiklerin nefret etmesine rağmen gerçekten özel bir sahneydi.

7- Will & Grace yayın hayatına geri döndü.

Resmen sona ermesinden 10 sene sonra Will & Grace televizyona geri döndü. İkonik dörtlü, eşcinsel komedisi için tekrar bir araya geldi ve hayranlar daha mutlu olamazdı.

8- Colton Haynes ve Charlie Carver, Teen Wolf’ta tekrar bir araya geldi.

Colton Haynes birkaç sezondur görünmediği Teen Wolf’a geri döndü. Yeni bölümde Jackson (Haynes) ve Ethan (Charlie Carver) bir ilişki içerisinde görünüyor ancak yıl dönümleri, Ethan bir kavgadan sonra yaralanınca sekteye uğruyor ancak bu çiftin öpüşmesini engellemedi.

9- Hava durumu sunucusunun drag temalı hava durumu programı viral oldu.

BBC’nin hava durumu sunucusu Owain Wyn Evans, Uluslararası Drag Günü’nü drag argosunu ve RuPaul’s Drag Race’in yıldızlarını programına dahil ederek kutladı. Video, viral oldu ve RuPaul’un kendisi tarafından övüldü!

10- Blind Date Onur Haftası şerefine ilk LGBT bölümünü yayınladı.

Blind Date ilk LGBT bölümünü Londra Onur Haftası sırasında yayınladı. Yakın zamanda yayın hayatına dönen programda LGBT yarışmacılar yarıştı.

11- The Walking Dead’in Jesus’u eşcinsel olduğunu açıkladı.

Tom Payne tarafından canlandırılan The Walking Dead’deki Paul ‘Jesus’ Rovia, sezonun yedinci bölümünde eşcinsel olduğunu açıkladı. Jesus, dizide canlandırılan altıncı LGBT karakter oldu.

12- Güney Afrikalı pembe dizi 17 yıllık yayın hayatından sonra ilk eşcinsel öpücüğünü yayınladı.

Bir Güney Afrika pembe dizisi 17 yıllık yayından sonra ilk eşcinsel öpücüğünü yayınlayarak LGBT görünürlüğü için önemli bir adım attı. 7de Laan, iki eşcinsel karakterin öpüşmesiyle yeni bir döneme girdi.

Yorum Yaz