Haberler Sinema

2017’nin En Çok Beklenen Eşcinsel Filmi ‘Handsome Devil’

GMag
Yazar: GMag

“Handsome Devil” filmi İrlanda’nın Moonlight’a karşılığı olabilir!

cinsel film fanları şimdiden yeni vizyona girecek komedi filmi “Handsome Devil” için bekleme yarışına girmiş bulunmakta. Film’den kısa bir kesi geçtiğimiz günlerde Huffingpost’ta yayınlandı. John Butler imzalı film, Fionn O’shea’nın canlandırdığı sanat sevdalısı, farklı bir çocuk olan Ned’in erkek lisesindeki macerasını anlatıyor.

Video’da da gözüktüğü üzere rugbi aşığı sınıf arkadaşlarının zorbalığına maruz kalıyor. Filmin ilerleyen zamanlarında ilginç bir şekilde karakterimiz, Rugbi oyuncularından çekici Conor ile kanka oluyor.

Filmin yaratıcısı açık eşcinsel Butler, filmi gençlik anılarından esinlenerek kaleme aldığını açıklıyor. Kendisi de bir erkek lisesinde büyüyen Butler, Ned’den farklı bir şekilde, kendisinin sporla oldukça ilgili olduğunu açıklamıştı. 

“Hikaye ne kadar eski zamanlardan kalma gibi dursa da, spor dünyasında bu kadar az açık eşcinselin olması, aslında filmin 2017 ile ne kadar ilişkili olduğunu gösteriyor”

Şuana dek eleştirmenler de buna katılıyor gibi gözüküyor.

Vanity Fair, 2016 Toronto Uluslararası Film Festivalinde filmi seyrettikten sonra “Daha öncekilerden çok daha tatmin edici bir maskülenlik aktarılabilmiş” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Guardian ise filmi Oscar kazanan Moonlight filmi ile kıyasladı.

Diğer homofobi ve zorbalık temalı filmlere göre, Handsome Devil’in eğlenceli bir üslubu var. Bundan fazlasıyla gurur duyduğunu ifade eden Butler;

“Fazlasıyla üzücü temaları işleyen ve içimizi karartan eşcinsel temalı filmler var, artık farklı düşünmenin vakti, farklı lensler kullanıp hikayelerimizi anlatmanın vakti.”

“Bu film LGBT olmayan insanlar için de mesajlar taşıyor, kimlik ve gençlik sıkıntıları ile ilgili bir film. Umarım herkes zevk alabilir” 

“Handsome Devil” 2 Haziran’da vizyona giriyor.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz