Etkinlik Türkiye

26. İstanbul Onur Haftası Hazırlıkları Başladı!

GMag
Yazar: GMag

26. Onur Haftası’na hazırlıklar başladı!

Lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel ve interseks (LGBTİ)’lerin uzun yıllardır süren mücadelelerini taçlandırdığı Onur Haftası, 26. yaşına girdi. Haziranda gerçekleşecek olan haftanın hazırlıkları devam ederken, gerekli bütçeyi oluşturmak için düzenlenen partilerin ‘Şeftali’si (Mecra) teras’ta yapılacak. 

(Mecra) teras, 26 Mayıs Cuma günü saat 22.00’de kapılarını 26. Onur Haftası için açıyor. ‘Pre-Pride Party vol. VI: Şeftali’ adıyla gerçekleşecek olan partide, kabine Just-D, Q-BRA ve Ozan Özel girecek.

Dünyada birçok ülkenin aksine daraltılan yaşam alanlarına karşı LGBTİ’lerin gerçekleştirdiği Onur Haftası için renkli bir gece, katılımcılarını bekliyor. 

2000 senesinin ilk dakikalarından beri müzik dünyasının içinde olan Just D, İstanbul gece hayatını avucunun içi gibi öğrendi. Her 5-6 senede yeni bir nesilin gelip geçtiği müzik dinleyicilerinin dünyasında önemli bir yer tutan Just D’nin Wake Up Call, Suma Beach ve SaveAS Music gibi birçok önemli projede imzası bulunuyor.

Q-BRA, piyano ile başlayan müzik tutkusunu lise yıllarından sonra vokal, seslendirme ve oyunculuk ile birleştirdi. 2000’li yıllarda ünlü operalardan örnekler sergiledikleri performansları ile hatırlanan Garsongs grubunun daimi üyesi olan Q-BRA, Nilüfer, Candan Erçetin gibi isimlere geri vokal yaptı. Q-BRA, disko, fun ve dans seçkileriyle dinleyicisine bir ziyafet sunuyor.

Gecede Ozan Özel de özel setleriyle yerini alacak.

Hadi durma!Gel abla!

iletisim@mecrada.org

Yorum Yaz