Haberler Yaşam

“Abim De Bana Açılabilsin Diye Ona Eşcinsel Olduğumu Açıkladım”

GMag
Yazar: GMag

21 yaşındaki Jack, abisiyle arasındaki birbirlerine açılma hikayelerini anlatıyor;

“Tarih 27 Ocak 2015’ti, mükemmel bir şekilde hatırlıyorum çünkü Westminster Üniversitesi’ndeki mülakatım için Cambridge’den (o zamanlar yaşadığım yer) Londra’ya seyahat ediyordum. 19 yaşındaydım, ailem ve arkadaşlarıma yeni açılmıştım.

Mülakat bitti ve çok iyi geçtiği için mini bir kutlama olarak, abim Sean benimle Londra’nın merkezinde buluşmak ve ilk eşcinsel gecem için beni dışarı çıkarmak istediğini söyledi.

Şimdi bu düşündüğünüz kadar garip değil, çünkü aslında abim de eşcinsel. Aslında, insanlar; abim benden beş yaş büyük olduğu için, benden daha önce açılmış olması gerektiğini varsayıyorlar. Londra’daki bütün arkadaşlarına da öyle yaptı. Ancak, Cambridge’de, ailesinin hiçbiri bilmiyordu, ben bile bilmiyordum.”

“Ve abim şimdi burada beni ilk kez sahneye çıkarmak üzereydi. Eşcinsel bir bara girme düşüncesinin beni nasıl gerdiğini hatırlıyorum. Hiç bir tanesine bile yaklaşamamıştım ve ne beklediğime dair hiçbir fikrim yoktu, ama heyecanım gerginliğimden daha ağır basıyordu ve ben daha fazla beklemek istemedim.

Ayrıca, erkek kardeşim de yanımdaydı. Eşcinsel gece hayatına aşina olduğu için, emin ellerde olduğumu biliyordum. Planım kayıp bir köpek yavrusu gibi, onu takip etmekti.

Saat 7’de buluştuk, beni erkek arkadaşıyla tanıştırdı. Tanıştığımız andan itibaren her şey yeni ve farklı hissettiriyordu. Kardeşimi daha önce başka bir erkekle hiç görmemiştim. Farklı hissettim, evet, iyi ama farklı bir şeydi.

Biz içeri girerken çalan müziği hatırlıyorum.

Sean’ın arkasına saklanmayı planladım ve köşede oturacak bir şeyler bulmayı başarabilmek için uğraşıyor olsam da, aslında tam tersini hissettim çünkü esasen çok sayıda eşcinsel tarafından çevrelenmiştim. Benimle aynı ilgi alanlarından olan insanlardı bu kişiler. Ayrıca sevdiğim tüm müzikleri duymak bana rahat hissettiriyordu.”

“İlk birkaç içkimizi aldık ama boş bir koltuk bulamadık, bu yüzden dans pistine gitmenin cesur bir karar olduğunu düşündüm. Herkese bakmayı kesemedim; eşcinsel çiftler vardı ve birbirleriyle tanışmaya çalışan bekarlar vardı. Tüm bunları gay bir barda olduğumuz için normal görünebilir, ama ben buna alışkın değildim ve sadece film ve dizilerde görmüştüm.

Gittiğim üniversitenin çevresinde gay mekanlar yoktu o yüzden hetero barlara gitmem gerekecekti.

O akşam, birileri gelip benimle tanışmaya çalışsaydı sanırım gerçekten utanırdım çünkü yanımda abim vardı. Belki de bir klişe, ama o gece kendim gibi hissetmenin başlangıcıydı. Sean ve ben her zaman yakındık ve pop kültürü hakkında konuşma gibi şeyleri çok sevdik.

Her ikimiz  de birbirimize açılmadan önce böyle değildik, eşcinsel olduğumuzu açıklamak bizi birbirimize daha da yakınlaştırdı.”

Yorum Yaz