Dünya Röportajlar

Aktör Lee Pace, Geçmişte Hem Erkeklerle Hem de Kadınlarla Birlikte Olduğunu Söyledi

GMag
Yazar: GMag

Halt and Catch Fire, The Hobbit ve Pushing Daisies’deki rolleriyle tanınan aktör Lee Pace, yeniden sahnelere dönen ve sahneye çıkmasına az kalan Broadway müzikali Angels in America’daki rolüyle ilgili W Magazine’e verdi röportajda cinselliği hakkında konuştu.

Pace, eşcinsel erkeklerin eşcinsel rollerde görülmesinin önemli olduğunu düşündüğünü söyledi, sonra da soru yüzünden şaşırmış gibi göründü.

“Erkeklerle birlikte oldum. Kadınlarla birlikte oldum. Neden birinin umurunda olsun bilmiyorum. Bir aktörüm ve rollerde oynuyorum. Dürüst olmak gerekirse ne diyeceğimi bilemiyorum, sorunuzu kaba buldum.”

Pace, Angels in America’da eşcinselliğini saklayan Mormon karakter Joe Pitt’i canlandıracak. Bu sanatçının ilk kuir rolü değil. Halt and Catch Fire’da biseksüel teknoloji dahisi Joe McMillan rolünü oynayan aktör, Broadway prodüksiyonu The Normal Heart’ta da eşcinsel AIDS aktivisti Bruce Niles’ı canlandırmıştı.

“Gay olmak hakkındaki algımız çok farklı. Kültürel olarak farklı. O sadece yolun daha ilerisinde. Bu oyunda çalışırken düşünecek ilginç şeylerden birisi.”

 

Yorum Yaz