Haberler Televizyon

Alan Cumming, ABD Televizyonlarında Başrol Oynayan İlk Eşcinsel Oyuncu Olarak Tarihe Geçti

GMag
Yazar: GMag

CBS’in suç dizisi Instinct bu ayın başlarında gösterilmeye başladı. James Patterson’ın bir romanından uyarlanan dizide Cumming, New York polisine kitaplarına göre cinayetler işlemeye başlayan bir katili yakalaması için yardım etmeye başlayan eski bir CIA ajanı olan Dr. Dylan Reinhard’ı canlandırıyor. 

Reinhard aynı zamanda eşcinsel ve evli olarak ABD’de, televizyonda bir saat süren bir dizide başrol olan ilk eşcinsel karakter. CBS News’a dizi hakkında konuşan Cumming:

“Bakmadığım bir anda beni bu diziye çeken karakterdi. Bu kadar farklı yüzü olan ve bu kadar umutsuz olan birisini oynamam hiç istenmemişti. Tatlı mı tatlı bir profesör ama eski bir CIA ajanı. Motosiklet sürüyor ama biraz da çıtkırıldım. Çocukluğunda bir müzik dehası. Eşcinsel. Bu bir kanal tarafından yapılan ve başrolü eşcinsel olan ilk dizi.”

Kendisini biseksüel olarak tanımlayan Cumming, böyle tarihi bir karakteri oynamanın harika olduğunu ve dizinin Amerika’daki eşcinsel ilişkileri tanıdıklaştırmaya yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

“Bu diziyi izleyecek çoğu kişinin eşcinsel ilişkileri bu şekilde izleme fırsatı bulduğunu sanmıyorum. Amerika’nın buna alışmasının zamanı geldi.”

Whoopi Goldberg’i Reinhard’ın editörü olarak izleyebileceğimiz suç draması ABD’de 18 Mart’ta yayına girdi ve Cumming diziyi taşıdığı için övüldü. Dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz