Dünya Haberler

Bir Anne; Eşcinsel Oğlunun Ölüm Yıldönümünde Vahşice Ölümünü Anlatıyor

GMag
Yazar: GMag

17 Mayıs Homofobi, Bifobi ve Transfobiye Karşı Uluslararası Günü’dür (#IDAHO veya #IADHOBIT olarak bilinir.)

Bu hafta, Güney Carolina’dan bir anne için bu gün başka anlamlar ifade ediyor ve acı bir tesadüfü yansıtıyor. Çünkü 16 Mayıs, eşcinsel oğlu Sean Kennedy’nin şiddet kullanılarak öldürülmesinin tam 10. yıldönümüydü. 

Annesi Elke oğlunun ölüm yıldönümünde şunları anlattı;

“Bu suç, LGBT insanlarının dünyanın birçok yerinde yaşadığı şiddetin bir hatırlatıcısıdır. 16 Mayıs 2007’de oğlum Sean, arkadaşlarıyla birlikte olduğu bir gece kulübünden ayrılıyordu. Ayrıldığı sırada, kulübün dışında üç genç adamla, park edilmiş bir araba gördü. Bir tanesi Sean’ı çağırdı ve ondan bir sigara istedi. Sean ona bir sigara verdi. Arka koltuktaki adam arabadan çıktı, Sean’ı takip etti, ona ‘ibne’ dedi ve yüzüne o kadar sert vurdu ki yüz kemiklerinin tamamını kırdı ve beyin sapı beyninden ayrıldı. Sean yere düştü ve başını yere çarptı, beyninin kafasının içinde sekmesine sebep oldu. Adam arabaya döndü ve oğlumun orada ölmesine sebep oldu. Yaklaşık 15 dakika sonra, Sean’ın katili, Sean’la ortak arkadaşları olan bir kadının cep telefonunda bir sesli mesaj bıraktı. Bu mesajın bir kopyası daha sonraki deneme sırasında sunuldu.”

Sean Kennedy’nin katili

Mesajda şunlar söyleniyordu;

“Hey, erkek arkadaşının şu an nasıl olduğunu nasıl merak ediyordum? (Gülüşmeler). Kahrolası ibne … evet, ibne. Orospu çocuğu. Lanet olasıca elimi dişleri yüzünden kırdığım için bana 500 dolar borcu olduğunu söyle, orospu.”

Saldırıdan 17 saat sonra Sean’ın beyin ölümü gerçekleşti, arkadaşları ve ailesi harap oldu.

Oğlunun ölümünden sonra Elke; nefret, şiddet, zorbalık ve dini bağnazlığın insanları nasıl yok ettiği konusunda insanları ve toplulukları eğitmek amacıyla, kar amacı gütmeyen Sean’s Last Wish’i başlattı.

Sean Kennedy’nin annesi Elka Parker

“Hiçbir anne çocuğunu gömmek zorunda kalmamalı. Hiçbir anne çocuğunu nefret ve şiddet suçu sebebiyle kaybetmemeli. Hiçbir anne çocuğuna adalet için savaşmamalı. Çeşitliliği ve LGBT yaşamları kucaklayan bir dünyada yaşamak istiyorum.”

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz