Haberler Teknoloji

Apple, Avustralya’daki Seçimlerde Eşcinsel Evliliğini Destekleyeceğini Açıkladı

GMag
Yazar: GMag

Dünya büyük bir heyecanlı yepyeni iPhone X ve iPhone 8 modellerini bekleyedursun, Apple’ın gay CEO’su Tim Cook insanların bu alana yoğunlaşmış ilgisini LGBT bireyleri destekleyen bir beyanatta bulunmak için kullandı.

Dünyanın en büyük teknoloji firması olan Apple, Avustralya’da eşcinsel evlilik oylamasının başladığı gün eşcinsel evliliği desteklediğini açıkladı.

“Evlilik eşitliğini destekliyoruz ve tüm Avustralya vatandaşlarının sevdikleri insanla evlenebilme özgürlüğünü hak ettiğine inanıyoruz,” diyor beyanatta, “ve komşularının, arkadaşlarının, ailelerinin gördüğü aynı saygınlıkla ve yasal korumayla onların ilişkilerinin de kabul görmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Bu açık ve net destek mesajının Avustralya’da evlilik eşitliğini hayata geçirmeye yardımı dokunacağı düşünülüyor.

Son birkaç haftadır Avustralya ve Yeni Zelanda’da evlilik eşitliği tartışması giderek kızışmaya başlamıştı. Ülke çapında eşcinsel karşıtı propagandalar ve insanları eşcinsellikten korkutarak soğutmaya çalışan reklamlar dolaşmaya başlamıştı.

Avustralya Ekim ayında oylamaya katılacak, sonuçlar yaptırıcı olmasa da parlamentoda oy kullanacak olan politikacılara halkın ne istediğine dair bir fikir vermiş olacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılmış olan bir ankete göre halkın yüzde 63’ü eşcinsel evliliğinden yana oy kullanmak istiyor. Ancak LGBT aktivistleri 122 milyon dolara mal olacak olan bu oylamayı eleştirdiler. Zira oylamayla birlikte homofobik insanların nefretlerini dile getirmelerine de imkan tanınmış olacak –şimdiden nefret kusmaya başladılar bile.

Bunun yanı sıra Apple yeni iPhone X ve iPhone 8 modellerini bu hafta ilan edecek. Yeni modeller müşteriye tamamen yeni bir tasarım, yüz tanıma sistemi ve kenardan kenara ekran gibi özellikle sunacak.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz