Haberler Yaşam

Avustralya’ya Evlilik Eşitliği Geldikten Sonra, İlham Verici Eşcinsel Babalar Nişanlandı

GMag
Yazar: GMag

Devlet memuru Jarrad Duggan-Tierney ve küçük bir inşaat firmasının sahibi Michael Duggan-Tierney 2010’da Hint kökenli bir taşıyıcı anneden doğan Reid’in babası olmuşlardı ve şimdi iki sosyal medya yıldızı, nişanlandılar.

17 yıldır birlikte olmalarına rağmen evlenemeyen çift, geçtiğimiz senenin sonunda evlilik eşitliğinin Avustralya’da yasal olmasıyla evlenmeye karar verdi. İkili, nişanlanma kararını bir Instagram postuyla paylaştı.

Jarrad, soruyu sormak için beyaz balonlarla dolu boş bir oda seçti ve helyum dolu uçan balonlara ailelerinin fotoğrafları asılıydı. Micheal, bir uçak görevlisi olduğu sırada, burada doğup büyümüş olan Jarrad’la tanışmıştı.

Jarrad, teklifin Micheal için büyük bir sürpriz olduğunu söyledi.

“Büyük bir sürprizdi. Bir arkadaşımla teklifi planlamak için haftalarca çalıştık. Micheal, bir hediye almak için bir arkadaşımızın evine gittiğimizi sanıyordu. 17 yıl boyunca çekildiğimiz fotoğraflarla ona evlenme teklifi edeceğimden hiç haberi yoktu.”

“Oğlumuz mutluluktan havalara uçtu. Bazı kalpten gelen sözler söyleyip dizlerimin üstüne çöktüğümde ‘Biliyordum, bu günün geleceğini biliyordum’ diyerek zıplamaya başladı. Önümüzdeki sene bir düğün yapmayı planlıyoruz çünkü düğünümüzü planlamak zaman alacak.”

Jarrad, erkeklerin hiçbir zaman evlenmeye hazır olamadığını ama Avustralya evlilik eşitliği yasasını geçirdiği an içinde ufacık bir şüphe kalmadığını söyledi.

Yorum Yaz