Haberler Moda

Barselona Moda Haftası’ndan En Seksi Tarzlara Bir Göz Atın

GMag
Yazar: GMag

Ocak’tan Mart’a kadar dünyanın herhangi bir yerinde bir moda haftası kesin oluyor ve bu ayın başlarında 80. Barselona Moda Haftası’nda 32 uluslararası firma ürünlerini sergiledi. Hospital de Sant Pau’da düzenlenen ve İspanya’nın bütün önemli modacılarının katıldığı etkinlik 5 gün sürdü. 

Öne çıkan bazı koleksiyonlar şöyle:

Punto Blanco 

İç çamaşırı markası Punto Blanco 2006’da piyasaya girmişti. Bu sene çevreye özel bir ilgi geliştiren firma, koleksiyonlarına gökyüzü, su ve toprak gibi temaları dahil etti. Kolekisyonda mavi, gri, siyah ve yıldızlı renkleri üst kalite materyaller ve geri dönüştürülebilen kumaşlarla birleştirildi. Mesajlarla bezenen tişörtler farkındalık arttırma amacı taşıyor.

Mietis

Maria Fontanellas tarafından kurulan Mietis’in Sonbahar/Kış 2018 kreasyonu bizi Wonderland’de bir safariye çıkardı. Milan’da moda okuyan Fontanella, ailesinden gelen deri işleme geleneklerini Barcelona’da markasının kalbine kaliteli ve keskin tarzını yerleştirdi. 

Güçlü mavi, siyah, kırmızı ve sarıların kullanılması erkek giyime titreşen bir görünüm kazandırmış ve cesur, bir araya getirilen derilerin ortaya çıkmasını sağlamış. Kreasyon, kendini belli etmek ve fark yaratmak isteyenler için tasarlanmış.

ES Collection

Haftanın en sevilen şovlarından birisi 2006’da Carmen Monforte’nin başa geçtiğinden beri patlama yaşayan ES Collection’dan geldi. Marka başlarda basit ancak lüks yüzme kıyafeti ve iç çamaşırı üretirken şimdi günlük giyim ve spor giyim ürünleri de üretiyor. 

Kış/Sonbahar 2018 koleksiyonunda, tulumlar, termal yelekler, plastik deriden koşu kıyafetleri, yapay kürk şapkalar ve bir sürü çeşit ceketler var. Her modelin birbirinden daha kaslı olmasıysa kesinlikle şovun başarısına zarar vermedi.

Brain & Beast 

2010’da Angel Vida tarafından kurulan Brain & Beast, haftayı İspanyol tasarımcıların görünümleri oyun ve bulmacalarla sunma geleneğiyle tamamladı. 

Brain & Beast modern kültürün sağlıklı bir doz sofistikelik ve ciddi doz mizahla karıştıran kıyafetleriyle tanınıyor. Grindr ve North Face gibi logolar firmanın kotlarını, eşofmanlarını ve resmi giysilerini yeniden inşa etti. Modellerse göz bantları ve yüz boyalarıyla kendilerini ifade ettiler.

 

Yorum Yaz