Haberler Spor

Basketbol Yıldızı, Transseksüel Kız Kardeşini Desteklemek İçin LGBT Dövmesi Yaptırdı

GMag
Yazar: GMag

NBA yıldızı Reggie Bullock, 2014’te öldürülen transseksüel kız kardeşi Mia Henderson’ı anmak için bir dövme yaptırdığını açıladı.

Detroit Pistons oyuncusu LGBT savunucularına pantolonunu sıyırıp baldırında ‘LGBTQ’ yazan dövmesini bir GLAAD toplantısında gösterdi. Bunun altında Mia’nın ismi ve doğumuyla vefatının günü yazıyor.

Cinayetle 2015’te suçlanan Bullock, Ocak ayında aklanmıştı. Bullock 22 Nisan’da Twitter’da oyuncuların eşitlik savunuculuğu yapmak için gökkuşağı renkli üstler giyebileceklerini söylemiş ve LGBT topluluğu için olan desteğini dile getirmişti. 

Oyuncu aynı zamanda bu sene bir maçta üstüne defalarca ‘Equality’ (Eşitlik) ve Mia’nın isminin yazdığı bir ayakkabı giymişti. Bullock şu sıralarda GLAAD’la birlikte basketbolda eşitlik savunucu sözcüsü olarak çalışıyor.

Bu senenin başlarında Pistons oyuncusu kız kardeşi hakkında:

“Bana çok yakındı. Bu kadar yakın birisini bu şekilde kaybetmek atlatması zor bir şeydi.”

Bullock Mia’yı sadece kız kardeşi olarak tanımlayan yayınları eleştirdi ve adını söylemenin öneminin altını çizdi.

“Beni en çok üzen şey adını önce yazmamaları oldu. ‘Reggie Bullock’un kardeşi’ yazıyordu -bu bana çılgınca geliyor. O benim kardeşim, ama destek mesajları onun etrafında dönmeliydi. Onun hakkında kamu önünde konuşmalıydım ana odak onun üstünde olmalıydı.”

Basketbolcu kız kardeşinin trans kimliğini kabul edişi hakkında da konuştu:

“Kendimi eğitmem gerekti ama LGBT topluluğuna ait bir kardeşe sahip olmak öğrendiğim şeydi. Kardeşimden hep hayatını yaşamaktan memnun olduğu mesajını aldım. Bir insanın tüm bu nefrete maruz kalıp hayatından memnun olabildiğini görünce ne kadar güçlü olduğunu görebiliyorum.”

Yorum Yaz