Araştırma Haberler

Bir Araştırmaya Göre, Gay ve Lezbiyen Çiftler, Heteroseksüel Çiftlerden Daha Mutlu

GMag
Yazar: GMag

Belki bundan şüpheleniyordunuz, heteroseksüel arkadaşlarınızın gözlerindeki o üzüntü ipuçlarını yakalıyordunuz ve gerçekten de geniş çaplı bir araştırma gösterdi ki, gay ve lezbiyen çiftler, heteroseksüel çiftlerden daha mutlu.

Birleşik Krallık’tan 25000 ve Avustralya’da 9000’den fazla insanın üzerinde yürütülen bir araştırmada, gay ve lezbiyen çiftlerin daha mutlu olduğu sonucuna varıldı.

Ancak biseksüel çiftler ortalama olarak, hem heteroseksüel hem de eşcinsel çiftlere göre en kötü ilişkileri yaşıyor.

Queensland Üniversitesi’nden araştırmayı yürüten araştırma görevlileri, Francisco Perales ve Janeen Baxter bulgularıyla alakalı şunları söylediler:

“Eşcinsel çiftlerin ilişki kaliteleri, Birleşik Krallık’ta heteroseksüellerle aynıyken Avustralya’da daha yüksek. Her iki ülkede de biseksüeller en kötü ilişki kalitesine sahip.

Eşcinsel çiftler -özellikle lezbiyenler- iş bölümü, çocuk bakımı gibi konularda daha eşitlikçiler. Eşitlikçi olmayan hanelerde, şiddetli geçimsizlik ve boşanma gibi kötü sonuçlar görülüyor.”

Araştırmacılar aynı zamanda en kötü ilişki standartlarına sahip olan biseksüel bireylerin ihtiyaçlarına daha çok dikkat etmek gerektiğinin altını çizdi. 

Biseksüel bireyler her zaman, LGBT bireyler arasında hep hayat tatmini en az olanlar oluyor. Bu yıl yapılan başka bir araştırmaya göre, daha isteksiz ve çok daha kaygılı oluyorlar.

Yorum Yaz