Dünya Haberler

Bir Baba, RuPaul’s Drag Race Hayranı Eşcinsel Oğlu İçin İşte Böyle Tavsiye İstedi

GMag
Yazar: GMag

Bekar bir baba, henüz açılmamış olan ergen oğluna nasıl yaklaşacağını soran sevimli bir mesaj paylaştı.

Biri 15 biri 4 yaşında iki oğlu olan baba, büyük oğlunun odasını temizlerken Netflix’te RuPaul’s Drag Race’in durdurulmuş olduğunu gördü ve oğlunun programdan alıntılar yaparak programda geçen ‘the shade’ (gölge) ve ‘I’m gagging’ (öğürüyorum) gibi cümleleri kullandığını fark etti.

İkinci cümleden başta endişe duymasına rağmen baba, oğluyla nasıl konuşacağını bilmiyordu ve onun yerine Reddit’in programa adanmış bölümüne iç ısıtan bir soru sordu:

“Selam arkadaşlar, iki harika oğlanın ebeveyni olan bekar bir babayım (15 ve 4). 15 yaşındaki oğlum okulda utangaç ve kekeme olduğu için zor zamanlar geçiriyor.

 

Duştayken odasını temizliyordum ve bu programın (RuPaul) açık olduğunu gördüm. ‘Gölge’ (the shade) ve ‘Öğürüyorum’ (I’m gagging) gibi cümleler kullandığını gördüm (ikinci başta beni endişelendirdi), gölgeyi Google’da arattığımda bir drag terimi olduğunu gördüm ama ne olduğunu anlamadım. Bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı? Onu utandırıp, programdan sözler söylemeye başlamayacağım ama ‘öğürme’ dediğinde nasıl tepki vereceğime dair hiçbir fikrim yoktu. Nasıl tepkim vermem gerektiğini öğrenmeyi ve bu tarz bir konuşma başlatmak için ufak bir kurs almayı umuyordum. Herhangi bir tavsiye süper olurdu ve herhangi bir hikaye veya genel bir tavsiye yardım eder. Başka sebeplerden dolayı gay olduğuna da eminim.”

Baba, genel olarak sorusuna pozitif geri dönüşler aldı. İnsanlar tavsiye aradığı için harika bir ebeveyn olduğunu söylediler.

 

Yorum Yaz