Haberler Moda

Bir Modellik Ajansıyla Anlaşma İmzalayan İlk Eşcinsel Çift

GMag
Yazar: GMag

DKNY, kampanya çocukları John Tuite ve Carlos Santolalla Fusion’la imza attıkları için tarih yaptıklarını söylediler.

Eğer moda dünyasını yakından takip ediyorsanız John Tuite ve Carlos Santolalla’nın kim olduğunu biliyorsunuz. Geri kalanımız için iki modelin eşcinsel çiftlerin Brangelina’sı olduğunu söylemek yeterli. Clublarda DJ’lik yapıyorlar, partileri fotoğraflıyorlar, sanat sergileri düzenliyorlar ve her öpüşürken fotoğraflarını paylaştıklarında hayranlarını histeri krizlerine sokuyorlar.

Çift zaten bir DKNY kampanyasını aldılar ancak son zamanlarda bir LGBT kilometretaşına imza attılar. Çift, New York’ta Fusion’la imzaladıkları kontratı Instagram’dan şu şekilde paylaştı:

“Bir modellik ajansıyla kontrat imzalayan ilk eşcinsel çift olduğumuzu açıklamaktan çok heyecanlıyız.”

Bu neden bu kadar önemli? Moda endüstrisinin eşcinsel dostu görünmesine rağmen, birçok modellik ajansı kuir modellere gizli kalmalarını söylüyor ve hatta aktif olarak ‘heteroseksüel gibi’ davranmalarına destek veriyor. 

The Cut’la yaptıkları bir röportajda hem Tuite hem Santolalla eski ajanslarını, ilişkilerini saklamaları için baskı yaptıklarından terk ettiklerini söylediler. 

“Eşcinsel olarak kendimizi tanımlamak yönünde cesaretimizi kırdılar. Bu konuyu saklamayı tercih ederlerdi. Bir ajansla buluştum ve bana ‘Seninle kontrat imzalamak isteriz ama erkek arkadaşınla beraber Instagram hesabını kapatmalısın ve artık partilere gidemezsiniz.’ dediler.”

Fusion’dan Alexandra Phipps, Jarlos’un imza atılan ilk çift olduğunu resmi olarak doğrulayamayacağını söylerken (“Şu an aynı ajansla anlaşan başka bir eşcinsel çift aklıma gelmiyor, ama eminim ki birlikte olan ve aynı ajansla çalışan çiftler vardır.”) çiftin kesinlikle birlikte olan profilleri sayesinde işe alındığını ekledi.

“Bir süredir Carlos ve John’dan haberdarız. Erkek modeller departmanımızda Carlos’u modellik işine başlatan bir temsilcimiz var. John ve Carlos birçok projede birlikte modellik yaptılar o yüzden ikisiyle de kontrat imzalamak doğal geldi. Onlar harika modeller ve hem bir takım olarak hem de birey olarak harika görünüşe sahipler.”

1 Yorum

  • Sevgili Gmag.. Sayfanızı severek takip ediyorum. Renginizi duruşunuzu seviyorum.
    Ben hetereseksüelim. LGBT haklarına sonuna kadar inanıyorum ve saygı duyuyorum.
    Bu haberiniz için sadece şunu söylemek isterim.
    Bu haber çok çok eski ve bu çift uzun süredir ayrı. Bunu kontrol ederek düzeltmenizi rica ediyorum. Sevgilerimle..

Yorum Yaz