Pet Dünyası

Biseksüel Olduğunu Bilmediğiniz ’10’ Hayvan

GMag
Yazar: GMag

bonobo

  1. Bonobolar

Bu arkadaşlar, hayvanlar âleminin en uçkuruna düşkün üyeleri. Hem karşı cinsleriyle hem de hemcinsleriyle çiftleşen Bonoboların sıkılmak gibi bir dertleri yok. Yoruldular mı? çiftleşiyorlar. Stres? Çiftleşiyorlar. Kızgın olduklarında? yine çiftleşiyorlar. Herhangi bir duygu durumunda? SEKS. İnsanların yakın akrabaları olmalarıyla ilgili şaşırtıcı bir durum var mı?

orcaaaa

  1. Orkalar (Katil Balinalar)

Cinsel olgunluk öncesinde birçok orka, birbirleriyle dolaşıp gaga-genital organ yakınlaşmasını başlatırlar. Özetle, biri diğerinin altında yüzerek partnerinin genital bölgesine dokunur ve burnunu (diğer bir deyişle gagasını) bu bölgeye sürtmeye başlar. Orkaların tüm derdi partnerlerine zevk vermektir. Eşcinsel eylemlerinin çoğu karşılıklıdır. Her 3 ayak uzunluğundaki penisin (bu doğru) tam ilgi gördüğünden emin olmak isterler.

yunus

  1. Şişe Burunlu Yunus

Glee, yunusları ‘gay köpekbalığı’ şeklinde adlandırırken aslında bize bir şeyler ima ediyordu. Birçok şişe burunlu yunus ya biseksüel ya da eşcinseldir. Onların en akıllı ve sosyal hayvanlar olarak bilindiklerini düşünürsek bu kulağa mantıklı geliyor.

pngn

  1. Humboldt Penguenleri

Penguenlerin hepsi birbirinden farklıdır. Bazıları eşcinseldir, bazıları tek eşlidir. Bazı biseksüel penguenler eş değiştirir. Bazıları bir dişi partneri olmasına rağmen, diğer erkeklerden birkaçını ekibe katmayı severler.

kugu

  1. Siyah Kuğular

Erkek siyah kuğuların yaklaşık %25’i diğer erkekler ile eşleşir. Yumurta çalar ya da başka bir dişi kuğuyu da aralarına alarak hızlı bir üçlü çiftleşme yaşarlar. Dişi bu çiftleşmeden sonra yumurtlayınca da dişiyi aralarından atıp yumurtayı alır ve yavruyu birlikte büyütürler. İlginç bilgi: Eşcinsel çiftler tarafından büyütülen yavru kuğuların heteroseksüel çiftler tarafından büyütülenlere kıyasla yaşama şansı daha yüksektir. Bu iki baba ebeveynlik konusunda hiç de fena değil.

flmn

  1. Şili Filamingoları

Flamingoların hemcinsleriyle birliktelikleri olabilir mi? Bu şaşılacak bir şey değil. Geçen yıl Edinburg Hayvanat Bahçesi’nde bir eşcinsel flamingo çift, heteroseksüel flamingoların reddettiği bir yavruyu evlat edindi.

zurafa

  1. Zürafa

Uygulama yapmak bir şeyi mükemmel yapar. İşte bu yüzden genç zürafalar genellikle boyun savaşı (üstünlük belirtisi için yapılan bir sürtünme hareketi) ile meşguldür. Boyun savaşından sonra bazı genç zürafalar partnerine kur yapar, okşar, üzerine çıkar ve mercimeği fırına verir.

marti

  1. Batı Martıları

Martılar eşcinsel ilişkilerin görüldüğü ilk kuş türüdür. Dişi Batı martılarının %14’ünün lezbiyen çiftler olduğu söylenmektedir. Belki de bu bir ilgi meselesinden çok ihtiyaç meselesidir. Çünkü erkek martı nüfusunda ciddi bir kıtlık olduğu biliniyor.

aslan

  1. Afrika Aslanları

Aslanlar, hayvanlar âleminde en güçlü cinsel dürtüleri olan türlerden biridir. Bilim insanları, erkek aslanların birbirleri üzerine çıkmalarının kaslarını güçlendirmelerinde ve aralarındaki ilişkileri geliştirmelerinde önemli bir rolü olduğuna inanıyorlar.


murekkep

  1. Derin Deniz Mürekkep Balığı

Nadir görülen bu canlılar biseksüeldir ve oldukça tuhaf sebeplerle çiftleşirler. Bilim insanlarına göre derin deniz mürekkep balıkları ‘delik deliktir’ fikrine sağlam bir inançla bağlı canlılardır. Belki de, derinlerde kulaç atan bir partner bulmak cinsiyetini algılamayı zorlaştırıyordur. Bu yüzden nerede bulurlarsa orada işi pişirmeleri gerekir.

Yorum Yaz