Haberler Sinema

Bradley Cooper ve Jake Gyllenhaal, Gay Besteci Leonard Bernstein’ın Biyografisinde Yer Alacak!

GMag
Yazar: GMag

A Star Is Born’un yönetmeni Bradley Cooper, Lady Gaga’nın başrolde olduğu projeden sonra, dahil olacağı yeni kuir bir yapım buldu bile.

Üç kez Oscar adayı olan Cooper, eşcinsel besteci Leonard Bernstein hakkında bir biyografik yayın olan Bernstein’da yönetmenlik ve oyunculuk yapacak.

Cooper’ın Bernstein’daki ortak yapımcıları arasında Oscar ödüllü yazar Josh Singer, Steven Spielberg ve Martin Scorsese bulunuyor.

Filmin ortak finansörleri olan Paramount Pictures ve Amblin Entertainment’ın, özel müzik ve yaşam hakları için Bernstein malikanesiyle anlaşma imzaladıkları bildirildi.

Bu ayın başlarında, Jake Gyllenhaal’ın aynı zamanda The American adlı efsanevi besteci hakkında bir biyografi çalışması yaptığı açıklandı.

Ayrıca Bernstein mülküyle çalışan diğer isim Gyllenhaal, Emmy ödüllü Cary Joji Fukunaga’nın yönettiği filmin yapımcılığını ve oyunculuğunu üstlenecek.

New York Filarmoni’yi 25 yaşında yürütmeye başladıktan sonra şöhrete kavuşan Bernstein, en önemli ikonik müzikal West Side Story’nin müziğini oluşturdu. Ayrıca Broadway müzikalleri “On the Town”, “Wonderful Town” ve “Candide” ‘ı besteledi.

Gyllenhaal yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Birçok insan gibi, Leonard Bernstein, çocukken West Side Story’yle hayatımı ve kalbimi vurmuştu. Ama yaşım ilerledikçe ve çalışmasının kapsamını öğrenmeye başladığımda, eşsiz katkılarını gördüm ve modern Amerikan kültürünün ona ne kadar borçlu olduğunu anlamaya başladım.”

“Bernstein, dahice ve çelişkilerle dolu büyüleyici bir figürdü ve hikayesini Cary gibi yetenekli bir arkadaşla anlatmak inanılmaz bir onur olacaktır.”

1918’de doğan ve 1990’da vefat eden Bernstein, kısa bir süre sonra altı kıtada 1000’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapan bir kutlama olan ‘100 yaşında Leonard Bernstein’ ile onurlandırılacak.

Yorum Yaz