Haberler Transseksüel

Britanya’nın En Yüksek Rütbeli Transseksüel Askeri, Rüya Gibi Bir Düğünle Evlendi

GMag
Yazar: GMag

Britanya’nın en yüksek rütbeli transseksüel askeri Hannah Winterbourne, uzun süreli partneri aktör Jake Graf’la Disney temalı harika bir düğünle evlendi. Çift, Londra’daki Chelsea’s Town Hall’da yüzükleri taktı.

40 yaşındaki Graf şunları söyledi:

“Chelsea Old Town Hall’da en yakın arkadaşlarımız ve ailemizle düzenlenen tören gerçekten büyülüydü.”

“Hannah harika görünüyordu ve kalabalık içinden yürürken birçok misafirimizle birlikte ikimiz de ağladık. Tören çok güzeldi ve ayaklarımızın altında bardak kırarak Musevi mirasımı da andı. Hannah’nın elbisesi ödüllü tasarımcı Ian Stuart tarafından tasarlandı ve ben de aynı zamanda Benedict Cumberbatch’i giydiren Joe Woolfe’nin bir tasarımını giydim.”

Çiftin ailesi ve arkadaşları çiçekleri ve pastayı bağışlarken, hediye vermek yerine ikilinin taşıyıcı anne fonuna katkıda bulundular. Graf çiftin balayı için Mayıs’ta Tel Aviv’e gideceğini söyledi.

31 yaşındaki Winterbourne, The Sun’a özel, günün aynı bir Disney filmi gibi olduğunu söyledi:

“Büyürken Disney filmleri izlerdim ve orada hep güzel elbiseler içinde güzel kadınlar olurdu. Feminen şeylere bakıp onların ben olmasını isterdim ama bunu ifade edemezdim. Güzel bir gelinlik içinde bir gelinden daha feminen çok fazla şey yok.”

Yüzbaşı, küçükken böyle bir günü hayal bile edemediğini söyledi:

“Boş bir hayaldi. Jake’le tanışana kadar bunun gerçekleştirebileceğim bir amaç olabileceğini bilmiyordum. Hala bu fikre tam alışamadım.”

Graf da benzer şekilde hissediyordu:

“Bütün bu olanların bir olasılık olduğunu sanmıyordum. Şimdi eşim olarak bir ordu yüzbaşısına sahibim ve çok mutluyum.”

Çift, medya tarafından bir ‘güç çifti’ olarak nitelendirildi ancak Graf ve Winterbourne herkes gibi hataları, iyi yönleri, kötü yönleri olan bir çift ancak biraz farklı olduklarını söyledi.

“Bana göre ben bir erkekle evli olan başka bir kızım. Dönüşüm geçirip yeni birisiyle tanışınca, geçmişinizi unutuyorsunuz.”

Jake, New York’tayken Hannah’ya evlenme teklif etti ve çift aşk yolundaki diğer translara ilham vermeyi umduklarını söyledi.

“Karşılaştığım en sinir mahvedici şeylerden birisiydi. Onun karşısında hiç gergin hissetmemiştim. Karşısında diz üstüne çökmek için cesaretimi toplayana kadar en az iki saat oyalandım.”

Çift aynı zamanda karşılaşabilecekleri zorluklara rağmen bir çocuk sahibi olup aile kurmak istiyor. Headspace adında yazdığı ve yönettiği bir filmle viral olan Graf:

“Taşıyıcı annelik bizim büyük ihtimal seçtiğimiz yol olacak. Çocuklarımız olmadan mutlu olabileceğimizi sanmıyorum. Bizim için kolay olmayacak ama bir yolunu bulacağız.”

Winterbourne aynı zamanda başkaları için rol modelleri olmaktan mutlu olduklarından da bahsetti:

“Açıkta olmaktan ve diğer insanlara yardım etmekten memnunuz. Bunun hakkında düşünmek hep garip göründü, neredeyse kibirliymişiz gibi geliyor ama biz sadece kendimiziz. Trans insanlar bize bakıyor ve aşkı bulmaları için onlara umut verdiğimizi söylüyor. Eğer yeni nesil trans insanları kendileri için birini bulmaları yönünde ilham veriyorsak bu çok büyük bir onur ve gerçekten gurur duyduğum bir şey.”

 

Yorum Yaz