Haberler Moda

Burberry, Londra Moda Haftası’nda LGBT Hayır Kuruluşları Yararına Koleksiyon Yayınladı

GMag
Yazar: GMag

Lüks giyim firması Burberry, Londra Moda Haftası sırasında, üç büyük LGBT yardım kuruluşu yararına gökkuşağı temalı bir koleksiyon çıkardı. Burberry’nin ikonik desenleri Şubat 2018 koleksiyonunda parlak bir makyaj geçirdi.

12 Şubat’ta Burberry bir Instagram postuyla #TheRainbowCheck koleksiyonunu ve The Albert Kennedy Trust, Trevor Project ve Uluslararası Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve Intersex Derneği’ne yaptığı bağışı açıkladı.

“Optimizmin ve dahil ediciliğin bir sembolü olan gökkuşağı, markamızın Şubat 2018 koleksiyonunda ve gökkuşağının ikonik desenlerimize yerleşişi çokça görünecektir.”

Şubat 2018 koleksiyonu görevinden ayrılmaya hazırlanan CEO Christopher Bailey’nin çıkartacağı son koleksiyon olacak ve 17 Şubat’ta yayınlanacak.

Bailey, 2013’te Burberry’nin CEO’su olmuştu ve kendisi açıkça eşcinsel. Eski başkan giderken hazırladığı son koleksiyonu LGBT gençliğine yardım eden kuruluşlara adadı.

“Burberry’deki son koleksiyonum, tüm dünyada LGBT gençliğine yardım etmek için çalışan 3 parlak ve muhteşem organizasyona adanmıştır ve onları desteklemektedir. Farklılığımız, gücümüzün ve yaratıcılığımızın kaynağıdır ve bunu yüksek sesle söylemenin tam zamanı.”

 

Yorum Yaz