Haberler Sinema

Büyük Sürpriz (!) Fantastic Beasts’in İkinci Filminde Dumbledore, ‘Açıkça Eşcinsel’ Olmayacak!

GMag
Yazar: GMag

Fantastic Beasts and Where to Find Them’in yönetmeni David Yates, yaklaşan ikinci film için şaşırtıcı olmayan ama hayal kırıklığı yaratan bir bilgi verdi. 2007’de Harry Potter’ın yazarı J.K.Rowling, Dumbledore’un gay olduğunu açıklamıştı. Ancak Yates, yeni çıkacak filmde Jude Law tarafından gençliği canlandırılacak olan karakterin açıkça gay olmayacağını söyledi.

“Bütün hayranların bunun farkında olduğunu düşünüyorum. Dumbledore’un Grindelwald ile ikisi de gençken çok yoğun bir ilişkisi vardı. Birbirlerinin fikirlerine, ideolojilerine ve birbirlerine aşık oldular.”

Çıkacak filmin adı uygun bir şekilde The Crimes of Grindelwald (Grindelwald’ın Suçları) olacak ve Grindelwald rolünü Johnny Depp üstlenecek. 

Dumbledore’un açık bir şekilde eşcinsel olarak sahnelenmeyecek olması hayranlardan büyük tepki topladı. J.K.Rowling bütün kitaplar çıktıktan sonra Dumbledore’un gay olduğunu açıklamıştı bu yüzden de kitaplarda eşcinsel olduğu geçmiyordu ve serinin hayranları bu durumun filmlerle değiştirileceğini umuyordu.

The Crimes of Grindelwald 16 Kasım’da vizyona girecek.

Yorum Yaz