Köşe Yazıları

Çağatay Akman’a; ‘İbne ile Eşcinselliği Karıştırmazsak!!’

Emir Akgün

Bugün nedense bir türlü kendime gelemedim, zaten kötü uyandığım güne, Hürriyet’te denk geldiğim Çağatay Akman adlı genç bir arkadaşın yapmış olduğu densizlikle devam ettim. Teşekkürler Çağatay! Kendisi hakkında en ufak bir bilgim yok, şarkısını duymadım dersem taş kesilirim, tarzım değil, açıp dinlemem, ama duydum, biliyorum.

Yine geçen o kadar kızgınım ki! O nedenle yine yine ve yeniden tüm yazılarımda belirttiğim gibi, sözlerimi, cümlelerimi, kelimelerimi seçe seçe bir hal olacağım. Çağatay gibi densiz, düşüncesiz ol-mamaya çalışacağım, ne kadar başarabileceğim inanın bilemiyorum.

Peki Çağatay Ne Yaptı?

Hürriyetin haberine göre Çağatay Twitter hesabından şöyle yazmış; “Sessizce hapşırmaya çalışan erkek i…dir” bunu yazması yetmemiş gibi, kendisine şöyle bir yanıt veren; ”Senin gibi dar görüşlü saçma sapan düşünceli insanlar 100 milyon tık alıyo, sanat yerlerde resmen… yazık be” yazan bir takipçisine, yine aynı densizlikle;

”Bak bak sessiz hapşuran nasıl kendini belli ediyor :)” diyor.

E şimdi biz ne yapsak sevgili Çağatay? Henüz gelişimini tamamlayamamış uzuvlarının verdiği hormonel bir etki mi bu? Yoksa tamamiyle doğuştan gelen bir densizlik mi?

Ben kararımı bir türlü veremiyorum. Fakat bana yardımcı olabilirsen, inan yeniden bir yazı hazırlar, hakkında tüm bilinmeyenleri yazabiliriz ne dersin?

Çağatay Akman’ın Attığı Bu Tweet Neden Bu Kadar Önemli Ki?

Neden önemli, çünkü Çağatay’ı takip eden, örnek alan binlerce, yüzlerce belki milyonlarca 15-19 yaş arası genç var. Sen eğer böyle yazarsan,  ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünü, ‘Gençlere homofobi erkenden anlatılır, öğretilir’ demiş olursun. İşte bu nedenle çok çok önemli. Bu ülkede her gün; eşcinsellere atıp tutanlar, hakaret edenler, kendince alay konusu yapanlar oho.. Hangi biriyle uğraşacağız? Kimseye reklam yaptırmak istemediğimizden, yazmıyoruz, kaale almıyoruz.

”Ama bak seni kaale aldık Çağatay, ve hiç ummadığın kadar reklam yapacaksın emin olabilirsin. Artık bir teşekkürünü alırım dur nasıldı? ‘hacı’ ‘kenks’ ‘baba’ 

Çağatay Akman’a İbne ile Eşcinsellik Arasında Ki Farkları Öğretme Dersi

Henüz 18 yaşında olduğun için Çağatay-cığım, sana ibnelikle eşcinsellik arasında ki ‘ağrı dağı’ farkını bir nebze olsun anlatmak ister, seni, büyük ihtimalle ömür boyu öğrenemeyeceğin, öğrenmek istemeyeceğin, kendini bu konuda asla ve asla geliştiremeyeceğinden emin olduğum LGBT konusunda aydınlatacağım. Merak etme çok uzun değil, kısa yazacağım;

İbne herkes olabilir, bunun cinsel kimlik, yönelimle hiç alakası yok. İbne olmak tamamiyle karakter ile alakalı. Düşünsene; her ibne dediğin eşcinsel olsa ohooo yanar-sın dimi? Eminim diline ve zihnine taht kurmuş bu homofobi, o zaman seni bile rahatsız ederdi. Sen kesin tüm arkadaşlarına ibne diyorsundur haksız mıyım ama Çağata-ğ-yy? 

Mesela umarım sağlıklı ve uzun bir ömür yaşar, ve bu süre içerisinde eşcinsel bir arkadaşın olur, o zaman neden böyle yazdığımı anlar, ve kendine bir çeki düzen verirsin. O kadar fazla insanla, olayla, kötülükle uğraşıyoruz ki, bari sen yapma be Çağatay. Bak gencecik bir arkadaşımızsın, örnek teşkil ediyorsun, hadi hata yaptın, peki takipçine verdiğin cevabı ne yapacağız? Olmaz! Sen henüz 18 yaşındasın, araştırman, fikir sahibi olman, ne yazıp ne yazmayacağını, en azından sosyal medya hesaplarından, bunları bilmen lazım. Nerede yaşıyorsun sen? Genç bir şarkıcı olarak dünyada neler oluyor LGBT nedir, ne için mücadele veriyorlar, 

Hatta mücadele vermek zorunda bile değiller! Hani? Dimi?’

Herkes eşit olmalı falan? Heey! Sana diyorum Çağatay?

Bunlar sana uzak olmamalı. Olmasın. LGBT destekçisi olmak seni eşcinsel yapmaz.

Hayvan haklarını destekliyoruz diye hayvan mı oluyoruz?

Araştır, biraz bak. Nedir ne değildir.

Türkiye’de her alana olduğu gibi müziğe yön verenler de eşcinsellerdir. Bilgin olsun isterim, hani bence karşına alma. Onun yerine saygı duy.

İbnelik çok kolay bak, biraz dikkatli bakarsan fazlasıyla ibne görürsün, fakat onlar eşcinsel midir? sanmam.

Allah seni ibnelerle değil de, eşcinsellerle karşılaştırsın inşallah.

AMİN.

 

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz