Bakım

Caitlyn Jenner ve MAC El Ele!

GMag
Yazar: GMag

Caitlyn Jenner, dün Instagram hesabında MAC Cosmetics’le birlikte tasarladığı rujun satışa sunulacağını duyurdu.

“Finally Free” (Sonunda Özgür) ismini taşıyan rujun isim seçimini ‘‘Komünitemi yansıtan, beni anlatan bir isim olsun istedim. Ben şu an buyum işte; sonunda özgür!” diyerek anlatan Jenner, şu anki ruh hali hakkında da MAC ile yaptığı röportajında pek çok olumlu yorumda bulundu. ‘‘Artık sırlarım yok, özgürüm. Bir sabah uyandım ve sadece mutluydum. Giyiniyorum, dışarı çıkıyorum, dünya beni kabul ediyor; insanlar iyi davranıyor. Hayat güzel. Gerçekten de sonunda özgürüm.” diye konuşan TV yıldızının ruj için seçtiği renk, tüm cilt tonunda kadınlara yakışabilecek natürel bir gül tonu.

Lipstick-Caitlin-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

Rujdan elde edilen gelirin tümü MAC Aids Fonu Transgender Kolu’na gidecek ve trans yaşamlara destek olmak için kullanılacak. Jenner, bu kadar doğal ve kolay kullanılabilir bir renk seçmesinin sebebinin rujun daha çok kullanılmasını sağlayarak bu amaç için toplanacak geliri artırmak olduğunu belirtiyor. Ruj, 7 Mayıs’ta satışa sunulacak.

“Tüm yaşlar. Tüm ırklar. Tüm cinsiyetler.” sloganıyla çalışan MAC Cosmetics daha önce de RuPaul gibi LGBT ikonlardan Rihanna gibi pop yıldızlarına pek çok isimle “Viva Glam” adı altında çeşitli (ve kimileri sınırlı üretim olan) rujlar piyasaya sürmüş, bu rujlardan elde edilen gelirlerin tümü MAC Aids Fonu’na aktarılmış ve AIDS konusundaki bilinci artırma ve hastalara destek olma yönünde kampanyalarda kullanılmıştı.

(kaynak)

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz