Haberler Müzik

Call Me By Your Name Film Müziklerinin Yer Alacağı Plak, Şeftali Kokacak!

GMag
Yazar: GMag

Call Me By Your Name film müziklerinin yer alacağı plak, filmdeki mastürbasyon sahnesine atıfta bulunmak için şeftali kokacak.

Özel üretim olan plak, şeftalinin mevsimi olan Ağustos’ta satışa sunulacak ve şeftali renginde olacak.

Music On Vinyl tarafından satılacak plağın sadece 7,777 kopyası olacak. İçinde Sufjan Stevens, İngiliz punk grubu The Psychedelic Furs ve İtalyan besteci Marco Armani imzalı parçalar barındıracak.

Meşhur “şeftali sahnesi”nde 17 yaşındaki Elio, şeftaliyi kullanarak kendisini tatmin ediyor. Sevgilisi Oliver, Elio’nun mastürbasyon yaptığını farkediyor ve şeftaliyi yiyor. Plak paketinde ayrıca, 180 gram ağırlığında plak, poster ve şeftali kokulu bileklikler de olacak.

Filmin yönetmeni Luca Guadagnino Mart ayında yaptığı açıklamada muhtemel devam filmine değinmişti.

USA Today’e yaptığı verdiği röportajda Guadagnino: “Şu an Andre Aciman ile hikayenin üzerinden geçiyoruz. 5-6 yıl sonra yeni bir film olacak.” dedi.

Guadagnino, senaryosunun ne zaman ve nerede çekileceğe karar vermeden önce senaryoyu bitirmek zorunda olduğunu söyledi.

Ayrıca devam filminde biraz seyahat olacağının ipucunu verdi: “Dünyayı dolaşacaklar” dedi.

Resmi ve somut bir plan açıklanmamış olsa da Guadagnino planlarını açıkladı. Bu yılın başlarında Hollywood Reporter’la konuşan Guadagnino, devam filminin AIDS krizine değineceğini açıkladı. 1983 yılında, AIDS krizi başlamadan hemen önce çekilen ilk film, 80’lerin eşcinsel hayatını gerçek anlamıyla yansıtmadığı yönündeki eleştirilere maruz kalmıştı.

Ayrıca Guadagnino, Call Me By Your Name’i bir dizi filme dönüştürülebileceğini ima etti. Ocak’ta The Guardian ile yapılan bir röportajda yönetmen şunları söyledi: “Karakterler çok fantastik ve onlara ne olduğunu bilmek istiyorum.”

“Esas mesele filmin devamının olup olmayacağından ziyade, filmdeki herkesi en iyi şekilde anlatabilmek.”

Yorum Yaz