Dünya Haberler

Çeçenistan Lideri, ‘Gayler Şeytan! Onlar Satılık! Onlar İnsan Değiller!’

GMag
Yazar: GMag

Çeçenistanlı Ramzan Kadyrov eşcinselleri “şeytan” olarak adlandırdı ve bir kez daha bölgedeki eşcinsellere ilişkin raporları reddetti.

HBO ile konuşan Çeçen cumhurbaşkanı, bölgede yaşayan bir gaylerin Kanada’ya taşınması gerektiğini söyledi.

Ayrıca eşcinsellerin insan olmadığını belirtti.

Yorumlar HBO’nun David Scott’tan “Kadırov’a Cumhuriyet’teki gay erkeklerle ilgili kaçırma, kaçırılma ve işkence gördüğü”nden bahsetmesinden sonra geldi.

Geçtiğimiz günlerde Çeçenistan’da tutuklanan 20 yaşındaki eşcinsel gencin öldüğü haberi, tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Kadirov bunlara sert yanıt verdi;

“Bu adam neden buraya geldi, bana sordukları soruların amacı ne? Bu gerçekten saçmalık. Burada o tür (eşcinsel) insanlar yok. Burada eşcinseller yok. Eğer varsa da onları Kanada’ya götür.”

Bölgenin “kanını arındırmak” için, homoseksüellerin Çeçenistan’dan çıkarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sözlerine şöyle devam etti;

“Allah’a hamdolsun. Onları bizden uzaklaştırın. Kanımızı arındırmak için, eğer burada (homoseksüeller) varsa, onları alın. Onlar şeytan! Onlar satılık! Onlar, insan değiller! Allah onları, bizi suçlayan şeylerden dolayı kahretsin. Bunun için Yüce Allah’a cevap vermeleri gerekecek.” 

Kadyrov’un eşcinsel erkeklerin bölgede yaşadığını ilk reddetmesi bu değil. Onların sadece “sahte Çeçenler” olduğunu da söylemişti.

 

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz