Galeri Sanat

Çıplak Erkeklerin Yatakta Kitap Okudukları Bu Fotoğraf Serisine Göz Atın!

GMag
Yazar: GMag

Popüler Instagram hesabının pek çok takipçisi olsa da, fotoğrafçı Luke Austin 2014’ten beri sattığı 60 sayfalık Mini Beau kitapçıkları sayesinde kendine sadık bir hayran kitlesi oluşturmuş.

Fotoğrafçının en son yayımlanan eseri, Bed 2 isimli ve güneş ışığının vurduğu yataklarda çıplak uzanmış ve kitap okuyan erkekleri anlatan altıncı kitabı. Bu seri Los Angeles etrafındaki tepelerde çıplak dolaşan (Runyon Canyon), kadın peruğu takan (Femme), ya da popolarını gösteren erkekleri (Butt) anlatmakta. Fotoğrafları Instagram’ında paylaşan Austin; “İlk başta küçük ve eğlenceli bir fikirdi. Bu kadar büyüyeceğini hiç tahmin etmemiştim,” diyor. “Ama çok güzel tepkiler aldım ve devam etmek istedim.”

Austin model olarak genelde arkadaşlarını ya da sosyal medyada bulduğu kişileri kullanıyor. Profesyonel modelleri nadir kullanıyor. “Profesyoneller yerine ’sıradan’ erkekleri fotoğraflamayı tercih ediyorum çünkü aradaki o gerginlik ve gariplik fotoğrafa çok güzel yansıyor.”

Austin’in doğal ışıklı ve pozsuz fotoğraflarının voyöristik bir tarafı var. Beds serisindeki çıplak erkekler maçoluk yerine hassaslık algısı veriyor. “Maçoluğu yumuşatmayı seviyorum. Bence kaslı erkekleri o şekilde görmek yenilikçi bir şey. The Bed Books modelleri vücutlarına değil okumaya odaklanmaya zorladı. Zoraki şekilde poz veren falan olmadı. Ortaya da çıplak erkek vücudunun güzel fotoğrafları çıktı.”

 

Yorum Yaz