Haberler Transseksüel

Donald Trump, Trans Mahkumları Hapishanelerde Koruyan Yasaları Kaldırdı!

GMag
Yazar: GMag

Trump yönetimi transseksüel mahkumların cinsiyet kimliklerine uyan tuvaletleri ve hücreleri kullanmalarını sağlayan kuralları değiştirdi. Değişiklikler, trans mahkumları cinsel saldırı ve suistimalden koruyan Obama döneminde getirilen düzenlemelere aykırı ve bir Teksas hapishanesindeki dört aşırı muhafazakar Hristiyan mahkumun açtığı bir dava sonucunda geldi.

Dün yayınlanan yeni Transseksüel Suçlu Kılavuzu’na göre, transseksüel mahkumlar tesislere atanırken ‘biyolojik cinsiyet’ temel alınacak.

Yeni kılavuz hapishane çalışanlarının transseksüel mahkumların sağlığını ve güvenliğini göz önünde bulandıracağını söylüyor ancak aynı zamanda yerleştirmeler yapılırken kurumun güvenliğini ve yönetimini ve/veya diğer mahkumların güvenliğini de göz önünde bulunduracaklar.

Hamle bir Teksas hapishanesinde kalan dört aşırı muhafazakar mahkumun Bölge Mahkemesi’ne, Obama döneminde transseksüel kadınların erkek hapishanelerine kapatılmasını engelleyen prensipleri değiştirmesi için yaptıkları başvuru sonrasında geldi.

Kadınların avukatı tarafından yapılan şikayette trans kadınlara ‘erkek’ denildi ve güncel politikaların siyaset temelli olduğu söylendi.

Davacıların söylediklerine göre trans kadınların hapishanedeki varlığı kendi güvenliklerine bir tehdit.

CHICAGO, IL - FEBRUARY 25: Demonstrators protest for transgender rights on February 25, 2017 in Chicago, Illinois. The demonstrators were angry with President Donald Trumps recent decision to reverse the Obama-era policy requiring public schools to allow transgender students to use the bathroom that corresponds with their gender identity. (Photo by Scott Olson/Getty Images)

Yeni Transseksüel Suçlu Kılavuzu, Trump’ın transseksüel insanlara yaptığı saldırıların bir devamı niteliğinde.

Geçtiğimiz ay Trump yönetimi, doktorların istediklerinde transseksüelleri tedavi etmeyi reddedebilecekleri bir düzenleme getirmeyi planladığını duyurdu. Trump’ın önerdiği düzenleme Obama döneminde getirilen korumaları kaldıracak ve doktorların, hastanelerin, sağlık sigortası şirketlerinin cinsel kimliğe göre tedaviyi reddedebilmelerine olanak sağlayacak.

Yorum Yaz