Dünya Haberler

Babası Homofobik Roy Moore’u Yendi, Kendisi Gay Olduğunu Açıkladı

GMag
Yazar: GMag

Alabama’lı Doug Jones’un oğlu Carson, babası yakın tarihin en anti-LGBT Senato adayını yendikten sonra gay olduğunu açıkladı.

Homofobik Alabama Senatosu adayı Roy Moore, 20.000’den fazla oy marjının geride kalmasına rağmen, yenilgiyi kabul etmeyi reddetti.

Ancak Demokrat Doug Jones ve oğlu Carson zafer kutlamasını durdurmadı.

Grindr’ın INTO dergisine konuşan Carson, gay olma ve babasına verdiği destek konusunda açıldı ve karşılığında destek aldı.

Carson; lisede son sınıfta açıldığını ve hiç geri bakmadığını söyledi.

“Benim dönemimden açılan sadece bir insan tanıyorum. İnançlar değişebilir.”

Carson Jones

Başarısız Senato adayı Roy Moore, seçim yenilgisinden sonra gay insanlara çok üzüldüğünü söyleyen bir video yayınladı.

“Eşcinsel davranışın” yasadışı olması gerektiğini söyleyen Moore, Alabama’nın ABD Senatosu koltuğu için Cumhuriyetçi aday Demokrat Doug Jones’a bu hafta 20.000 oy marjıyla kaybetti.

Aşırı bir şekilde homofobik olan Moore, dokuz kadının cinsel taciz suçlaması ve çocuk tacizi suçlamasıyla kampanya sırasında skandal tarafından sarsıldı. İçlerinden birkaç kadın reşit bile değildi, biri 14 yaşındaydı. Ancak yenilgiyi kabul etmeyi reddeden aday, oylamadan sonra YouTube’da meydan okuyucu bir video yayınladı.

Geniş kapsamlı video, Moore’un eşcinsellik karşıtı inanışlarına defalarca dokunuyor;

“Bu Amerikan Rüyası, günümüzde yozlaşmış politikalar ve kontrol dışı kalan ve halkla teması olmayan bir hükümet tarafından kirletilmiştir. Birçoğu bu ülkeyi inşa edenlerin vizyonunu paylaşmıyor. Bugün, Tanrı’nın hayatımızın ve özgürlüğümüzün yazarı olduğunun evrensel gerçeğini artık tanımıyoruz. Kürtaj, homoseksüellik ve materyalist yaşam, özgürlük ve mutluluğun peşinde yerini aldı.”

“Doğmamış çocukların öldürülmesi ve evliliğin yeniden tanımlanması” konularına devam etti.

“Hatta bir erkeğin bir kadın olduğunu iddia etme ve bunun tam tersi hakkını tanımaya başladık. Hâkimlerin ve adaletlerin anayasamızı bozmasına izin verdik ve onların zulmüne köle olduk. Ahlaksızlık arazimizi süpürüyor. Politik konularımız bile, asıl sorunlardan daha önemli hale gelen asılsız ve yanlış iddialardan etkilenmiştir. Bu seçim, kendi yozlaşmış ideolojisinde iktidarı korumak isteyen dış gruplardan 50 milyon doların üzerine çıktı.”

Sonuç, 51 Cumhuriyetçi ve 49 Demokrat ile Senato’yu terk ediyor. Potansiyel olarak kayda değer bir değişim, Susan Collins, Lisa Murkowski ve Bob Corker gibi ılımlı veya muhalif Cumhuriyetçileri daha fazla güçle bırakıyor.

Moore’un LGBT’yi suçladığı cinsel saldırı iddialarını bir ay önce çıkmaya başlamadan önce, utanç verici eski yargıç çoktan şiddetli homofobik yorumlar yapmıştı.

Moore, gaylerin idam edilip edilmemesi gerektiğini bilmediğini söyledi.

Roy Moore

Ayrıca eşcinsel ilişkileri, hayvanlarla girilen cinsel ilişkiyle mukayese etti ve homoseksüelliğin yasallaştırılmasının “korkunç” ve “yıkıcı” olduğunu söyledi.

Aynı olayda Moore, eşcinsel evliliğin yasallaştırılmasının “bir erkeğin on kadın veya bir erkekle iki kızı evlendirmesi için evlilik” yapmasına izin veren kanunlara yol açacağını söyledi.

 

Yorum Yaz