Dünya Haberler

Dubai’de Bir Adam Başka Bir Adamın Kalçasına Dokunduğu İçin Hapis Yatabilir!

GMag
Yazar: GMag

Dubai’de bir adam bir gece kulübünde başka bir adamın kalçasına dokunduğu için hapse atılma tehlikesi yaşadı.

İngiliz vatandaşı Jamie Harron elindeki içkiyi adamın üzerine dökmemek için adama hafifçe dokunmak zorunda kaldığını belirtti.

27 yaşındaki Harron, Rock Bottom Bar’da yaşanan bu olaydan sonra halka açık alanda uygunsuz davranışta bulunmaktan tutuklandı.

Ayrıca alkol tükettiği için de ikinci bir suçlamayla karşılaştı.

Tutuklandığında yetkililer tarafından pasaportuna el konulduğu için Harron temmuz ayından beri Birleşik Arap Emirlikleri’nde mahsur kaldı.

Avukatları genç adamın bar çok kalabalık olduğu için içkisi dökülmesin diye bir adama dokunmak zorunda kaldığını söyledi.

Avukatlar, bahsi geçen “bir adamın kalçasına dokunma” eyleminin tam bu anda gerçekleştiğini belirtti.

Söylenene göre kalçasına dokunulan diğer adam sinirlenmişti.

Yaklaşık yarım saat sonra Harron polis tarafından tutuklanmıştı ancak söylediğine göre hangi suçlamalarla hapiste tutulduğundan bihaberdi.

Al Barsha hapishanesinde beş gün hapis tutulduktan sonra Harron kefaletle serbest bırakıldı.

Ancak Harron ülkeden çıkması yasaklandığı için barınma masrafları ve yasal vergiler dahil 32 bin sterlin harcamak zorunda bırakıldığını belirtti.

Sky News’e konuşan Detained in Dubai kurumu başkanı Radha Stirling şöyle dedi: “Bu kadar uzun süredir ülkede zorla tutulması korkunç bir durum.”

“Turistlerin Dubai’de maruz kaldıkları tutuklanma ve göz altına alınma tehlikesinin bir diğer örneği de bu. Yasal işlemler tamamen düzensiz.”

Stirling’e göre Harron “yoğun baskı ve stres” altında.

Tutuklandığından beri Afganistan’daki işinden de alıkonuldu.

Harron, Star News’e şöyle konuştu: “İşlerin bu noktaya varması beni gerçekten şoke etti. Mahkemede ifade vermek isteyen görgü tanıklarım var, bardaki korumalar bile şahit.

“Bu suçlamalara maruz kaldığıma inanamıyorum, tamamen yasalara uygun hareket ettim.

“Şimdiyse pazar günkü duruşmaya gidemeyeceğim için tutuklanmam söz konusu. Ne ben ne de avukatım bu duruşmadan haberdar edildi.”

Dubai’de eğer kanınızda alkol tespit edilirse, lisanslı bir barda içmiş de olsanız yetkililer sizi tutuklayabilir.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz