Editörün Seçtikleri

Dünya Kadınlar Günü’nde İlham Veren Kuir Hikayelerini Netflix’te İzleyin

GMag
Yazar: GMag

Laverne Cox, Orange is The New Black’teki rolüyle Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterilen ilk “açık” transseksüel oyuncu oldu. Ancak Netflix’te izleyebileceğiniz tek kuir hikayesi onunki değil.

İşte Netfl,iÖne çıkan LGBT dostu içerikleri ve karakterleri hatırlayalım: 

Denise (Lena Waithe) Master of None

Lena, Master of None’da, Aziz Anzari’nin arkadaşı rolünü oynuyor. Ayrıca “Thanksgiving” bölümünün komedi yazarı olarak Emmy kazanan ilk Afrika asıllı Amerikalı kadın olarak tarihe geçti.

Jeri Hogarth (Carrie-Ann Moss)  Carrie

Marvel, Jessica Jonesun pek çok sert kadın karakterinden birini canlandırdı. Kendisini Jessica Jones’un ilk sezonunda, Avukat Jeri Hogarth rolünde izleme fırsatı bulduk.

Nomi Marks (Jamie Clayton) Sense8

 Jamie Sense8’de, San Francisco’da yaşayan bir hacker & aktivist ve siyasi duruşu olan bir blogger rolünü canlandırıyor. Nomi’nin bir diğer özelliği, cinsiyet değiştiren lezbiyen bir kadın olarak nişanlısı Amanita ile mutlu ve gururlu bir hayat sürmesi.

Poussey Washington (Samira Wiley)  OİTNB

 Orange is The New Black’in ilk dört sezonunda Poussey’in geçmiş ilişkilerini ve babasına kendini kabul ettirme hikayesini izliyoruz.

Marsha P. Johnson  The Death and Life of Marsha P. Johnson

İzleyeni sarsan The Death and Life of Marsha P. Johnson belgeseli, Stonewall ayaklanmalarını başlatan isimlerden olan trans aktivist Marscha P. Johnson’ın yaşam ve ölüm hikayesini etkileyici bir dille izleyiciye anlatıyor.

Chase & Jo (Kiersey Clemons ve Jacqueline Toboni)  Easy

Easy dizisinin ‘Vegan Cinderella, we see one of the series’ adlı bölümünde bu iki karakter arasındaki aşk hikayesinin en ilkel ve dürüst halini izliyoruz.

 (Tüm kadro) Wentworth

Daha fazla OITNB bekliyor olabilirsiniz, veya sizin için sadece bu şov 1 numara olabilir. Lakin Wentworth gibi güçlü bir dizide, yabana atamayacağınız kadar çok kuir kadın ve hikayesi yer alıyor. Bu güçlü kadınları nefessiz izleyeceğinize eminiz.

Sarah Paulson (Lana Winters / Bette Tattler / Dot Tattler) American Horror Story

Ona ister Lana Winters, ister Bette Tattler, dilerseniz de Dot Tattler diyebilirsiniz. Fakat onun tek bir ismi var SARAH PAULSON! Bu iflah olmaz AHS lezbiyeni, hiç şüphesiz sizi ekrana en az 100 kere kitlemiştir. Kendisine 1 Altın Küre ödülünü getiren rolleri ile Paulson, Netflix’te izleyebileceğiniz en özel kuir kadın performanslarından biri.

Sara Ramirez & Jessica Capshaw (Dr Callie Torres &  Dr. Arizona Robbins) Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy severler olarak, yaklaşık 215 bölümdür doludizgin devam eden bir aşk hikayesine tanıklık ediyoruz. Dr Callie Torres ( Sara Ramirez) ve Dr. Arizona Robbins (Jessica Capshaw) için akıtacağımız tek bir gözyaşı bile kalmadı! Zaman zaman kan revan içinde, çoğu zaman romantik olan bu ‘mutlu son’la biten aşk hikayesini kesinlikle atlamayın!

 

Yorum Yaz