Editörün Seçtikleri Gezgin

Balayına Çıkmanız İçin En İyi ’10’ Gay Şehir/Ada

GMag
Yazar: GMag

Bir eşcinsel düğün planlamak çaba alır, herşeyden önemlisi erkek arkadaşınız ile evlenebilmeniz için yaşadığınız ülkede evlilik eşitliği yasasının kabul edilmesi, ve kanunen bu hakka sahip olmanız gerekir.

Sonrası ise hayat boyu sevebileceğiniz bir erkek.. eğer oda olduysa, sizi rüya gibi bir balayı bekliyor. Bu listeyi sizin için hazırladık.

İşte eşiniz ile gidebileceğiniz o harika balayı yerleri..

CAPE TOWN (GÜNEY AFRİKA)

capetown

Güney Afrika’nın üç başkentinden biri olan Cape Town’da yılın her zamanı bolca güneş mevcut. Bunun yanı sıra, Cape Town Afrika’nın en gay dostu kenti olarak kabul edilir. Romantik yürüyüşlerinizi gerçekleştirmek için güzel plajları, maceraperest bir çift iseniz görülmeye değer engebeli arazileri mevcut. Kartpostal niteliğinde ki güzelliğini söylememize gerek yok dimi?

PARİS

paris

2013 yılında, Fransa eşcinsel evlilik yasaları kabul edildi. bu nedenle eşcinsel balayınızı pariste geçirmenizi önerebiliriz, hem aşıklar şehri değil mi? çok lezzetli Fransız mutfağı, güzel mimarisi ve şaşırtıcı gece hayatı ile Paris tam aradığınız ve istediğiniz balayı yeridir.

İpucu: Romantik yürüyüşler yapmak, Paris sokaklarında el ele, göz göze dolaşmak istiyorsanız, Eyfel Kulesi yakınında bir otel seçin.

KYOTO

kyoto

Japonya’ya bir gezi planlıyorsanız, Kyoto Tokyo’ya göre daha sakin bir şehir. 1,5 milyon nüfusu olmasına rağmen Kyoto, balayı için rahatlatıcı bir nihai kültürel deneyimdir

İpucu: Eğer güzel kiraz çiçeklerini görmek istiyorsanız bahar ayında burayı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

ST. BART

stbart

Ne yazık ki, Karayip Adalarının homofobik tavrına inat, Aziz Bart istisna bir yer, hatta eşcinsel evliliği onaylanmış bir yerdir.

St Bart, berrak mavi okyanuslar, güzel beyaz kumlu plajları ve bol bol yüzmek isteyen, bronzlaşmak isteyen su delisi çiftler için bir cennet.

MYKONOS

mykonos

Mykonos Yunan adasını bu listeye eklememek ayıp! olabilirdi. Kulüpleri ve gay dostu bir çok oteli ile gelişen bir eşcinsel yazlık şehirdir. Ana kent Midilli, dolambaçlı sokakları ve ziyaret etmek için kiliseleri ile güzel bir yer.

İpucu: Şubat ve Mart dışında hep güneşlidir. Bu iki ay dışında sürekli güneşin hakim olduğu yerde, plajların ve müziğin sesi hiç susmaz.

TEL AVİV

tel-aviv

2012 senesinde Gaycities.com’un Tel Aviv’i gezegendeki en iyi gay şehri olarak seçtiğini biliyor muydunuz? bu bile 2017/2018 yılında gay balayı hedefiniz için yeterli bir sebep.

Tel Aviv asla uyumuyor! sabaha kadar partilerde eğlenebilir, daha sonra sahilde uyuyabilir, ve yine yeniden başa sarabilirsiniz. Ne enerjik ama!

PHUKET

phuket

Phuket biraz pahalı, kısacası lüks. Ama o eşiği aşmış bir çift iseniz kesinlikle balayınızı geçirmek için rüya bir yer. Gece kulüpleri, sabaha kadar partilemek yerine, çok daha romantik, huzurlu bir balayı ise kafanızdaki, evet burası çok doğru bir ada.

SYDNEY

sidney

Sydney Dünya’nın bir çok yerinden, yeni evlenmiş gay çiftlerin akın akın geldiği, favori balayı şehirlerinden biri. Burada Sydney’in ünlü LGBT gece hayatına erişebilir, oldukça rahat olabilirsiniz. Dünyaca ünlü plajlarıda görmeden dönmeyiniz.

PUERTO VALLARTA

puerto

Puerto Vallarta Meksika’nın Pasifik kıyısında bulunan bir tatil kenti. Eğer kendinizi tedavi etmek istiyorsanız, o zaman biz gay balayı için Puerto Vallarta’yı öneriyoruz.

PROVİNCETOWN

province

Provincetown yıllardır eşcinsel gezginleri kendisine çekti, küçük bir ABD tatil yeridir. Fantastik deniz ürünleri yemekleri sunan büyük restoranlara sahiptir. Gece durmadan dans edeceğiniz, çok canlı eşcinsel gece hayatı da var.

İpucu: En güzel ve kalabalık sezonu ( ki siz sakinliği sevmiyorsanız tabi!) Eylül ve Mayıs-mış.

Yorum Yaz