Dünya Haberler

Erkekler, Soyunma Odalarındaki “Aşırı Çıplaklıktan” Şikayet Ediyor!

GMag
Yazar: GMag

Kanadalı bir erkek, yerel halk havuzundaki erkeklerin soyunma odasında “aşırı çıplaklık” olarak tanımladığı şeyden şikayet ediyor.

Norm Waddell, fizyoterapi için British Columbia’daki Duncan’daki Cowichan Su Merkezi’ne gidiyor. Soyunma odasının yaşlı erkeklerle dolup taştığını anlatan Waddell, yasadışı bir şey yapmadıklarını itiraf ediyor.

“Bu erkeklerin çıplaklarıyla başkalarını bu kadar rahatsız etmelerinin doğru olduğunu sanmıyorum. Oğlum da benim gibi bu durumdan memnun değil. Kıyafet değiştirme odalarında ayrı duş tezgahları var, bu yüzden bu erkeklerin onları kullanmaları gerekiyor.”

North Cowichan Belediye Başkanı Jon Lefebure, havuzun soyunma odalarındaki davranışlarla ilgili şikayetleri zaman zaman aldığını itiraf etti. Ancak, çıplak olmanın temelde tecrübeye dayandığını düşündüğünü söyledi.

“Kıyafetlerini çıkarıp mayolarını giyen insanlar da havuzun bir parçası. Hassas kişiler için kendilerinin kullanabileceği ayrı odalara ve duşlara sahipler.”

Waddell görünüşe göre yalnız değil: Geçen sonbaharda, banliyö Montreal’de bir havuz, şikayetlerin ardından soyunma odalarında çıplaklığı yasakladı.

Kasım ayında, Brossard’daki yetkililer, Quebec sakinlerine, kıyafet değiştirme alanında çıplak durmanın yasaklandığını söyledi.

Brossard’ın su aktiviteleri müdürü Eric Leuenberger, “çocuğunun çıplaklığa maruz kalmasını istemeyen ebeveynlerden ve bu durumdan rahatsız olan yetişkinlerden” çok sayıda şikayet aldığını söyledi. 

“Soyunma odalarındaki çıplaklığın yanlış olduğunu düşünmüyorum. On yıl önce bu konu hakkında bir açıklama yapmamış olabiliriz ancak durum şu an bunu gerektiriyor.”

Uzun süredir orada ikamet eden Roland Berard, soyunma odasında çıplaklığı yasaklamanın “gerici” olduğunu söyledi.

“Erkeklerin soyunma odasında ve duşlarda üstümü örtbas etmek zorunda olmayı kabul edemiyorum. Ancak bu konuda sağduyulu olacağım.”

Gelecek yıl kasabada açılacak olan 45 milyon dolarlık yeni bir yüzme havuzu, cinsiyete özgü dolapları kaldırıp, uniseks dolaplar getirecek.

Yorum Yaz