Haberler Pet Dünyası

Eşcinsel Aslanlar İzleyenleri Şaşırttı!

GMag
Yazar: GMag

İki erkek aslan sürülerinin önünde çiftleştiler. Belki bu durum bazı zihniyetleri değiştirmiştir.

Bu iki yırtıcı, başlarındaki dişi aslanın gözleri önünde birbirleriyle yakınlaşırken fotoğraflandı.

Aslan Kral Simba’nın eşcinsel olabilme ihtimali bile hala yalnızca homofobikleri kızdıran bir hayalden ibaretken, en azından bu ikili gibi bazı güzel hayvanlar doğadaki eşcinselliği gözler önüne serebiliyor.

Çiftleşen aslanların fotoğrafını çeken 42 yaşındaki amatör fotoğrafçı Russ Bridges Mail Online’a konuşurken şöyle dedi: “Bu sürüde iki erkek ve bir dişi aslan var.

“Aslanlardan biri aniden kalkıp arkadaşına doğru yürüdü ve sırtına atladı.”

Ancak Bridges’in dediklerine bakılırsa Kuzey İngiltere’deki Yorkshire Vahşi Yaşam Parkı’na gelen ziyaretçiler gördüklerine inanamadı.

“Birkaç insan olan biteni izliyor ve gülüyordu, hepsi birden gördüklerini yorumlamaya başladılar.

 “Sanırım dişi aslan orada öylece yatarken olan biteni izlemek insanlar için ‘gözlerime inanamıyorum’ diyecekleri türden bir tecrübe oldu.

“Gerçi doğruya doğru, erkek aslanlar ne zaman dişinin yanına yaklaşsa dişi aslan erkeklere hırlayıp suratlarına pençe attı.”

Aslanlar arasında eşcinsel davranışlar görülebildiği uzmanlarca onaylanmış olsa da Bridges olan bitene “oyun” diyerek olayı önemsizleştirmeye devam etti.

Simba: bildiğimiz  kadarıyla gayet heteroseksüel.

“Aslanların böyle davranması alışılagelmiş bir durum. Bu durum bir hakimiyet göstergesi ya da onun gibi bir şey olabilir zira agresif gibi görünüyorlar. Ancak tüm bunlar kendi aralarında oynadıkları bir oyundan ibaret.”

Bridges fotoğrafların eşsiz olduğunu söyledi.

 “Daha önce hiçbiri diğerinin üstüne çıkmış iki aslanın fotoğrafını görmemiştim, sanki bu yaptığıyla kibrini gösteriyor gibi.”

Hayvanlar arasında böyle durumlar görülmesi anormal değil. Aslına bakarsanız yüzlerce hayvan daha önce eşcinsel birlikteliklerde ya da aktivitelerde bulunmuştur.

Mesela köpekler kesinlikle eşcinsel ilişkide bulunuyor.

Bu yılın başlarında Szenja adında bir kutup ayısı kendisiyle aynı cinsiyette olan 20 yıllık partnerinden ayrılıp başka bir hayvanat bahçesine gönderildi. Szenja bu olaydan yalnızca haftalar sonra öldü.

SeaWorld San Diego’da tek başına kalan diğer ayı ise partnerinin gidişinin ardından kahrından öldü diyor hayvan hakları savunucusu Peta.

 

Yorum Yaz