Editörün Seçtikleri Yaşam

Eşcinsel Çiftin Mucizesi Dolandırıldıktan Sonra Evlat Edindikleri Çocukları Olmuş

GMag
Yazar: GMag

“Kulağa klişe geliyor ama hayatımızda yeni bir sayfa açıldı.”

Matt DeLeva ve Joseph Littlefield her zaman ebeveyn olmak istemişler hatta bundan ilk buluşmalarında bahsetmişler. Üç buçuk sene sonra bu hayalleri gerçek olmuş ama zorlu bir süreçten geçmişler.

San Diego Hayvanat Bahçesi’ndeki Pride etkinliğinde tanışan çift Los Angeles’ta yaşıyor. Uzun uzun konuştuktan sonra çocuk sahibi olmaya karar vermişler.

Matt, “İkimizin de istediği bir şeydi. Önce taşıyıcı annelik ve koruyucu ailelik yöntemlerine baktık fakat bunlar bize uygun değildi. Biz de bir yeni doğan evlat edinmek istedik,” dedi.

Los Angeles’ta bir acente bulan çift işlerinin kolaylaştığını söyledi.

“Evlat edinmek isteyen aileleri dolandırmak isteyen bir sürü kişi var.”

Birkaç potansiyel eşleme olsa da sonu hep hüsranla bitti. Matt bunun çok üzücü olduğunu ve sürecin en zor kısmı olduğunu söylüyor.

 “Evlat edinmek isteyen aileleri dolandırmak isteyen bir sürü kişi var.” Matt bunların duygusal dolandırıcılar olduğunu ve para dolandırıcılığı yapanlardan farklı olduğunu söylüyor. Duygusal bir dolandırıcı önce insanların umutlarını yükseltip sonra onları hayal kırıklığına uğratıyor.

“Gardınızı hep yukarıda tutmalı ama aynı zamanda insanlarla iletişim kurmaktan korkmamalısınız,” diyor Matt.

Bu duygusal dolandırıcılardan birisi çifti üzdükten bir gün sonra evlerine 30 dakika uzaklıktaki bir yerde erkek bir bebeğin doğduğunu öğrendiler.

Matt, “Pozitif düşündük ama korumacıydık da. Doğum ailesi bizi aldı ve bize dünyanın en güzel hediyesini, oğlumuzu verdiler,” dedi.

“Artık yaptığımız her şeyin bir amacı var.”

Çiftin hayatları ebeveyn olduktan sonra değişmiş. Matt, “Kulağa klişe geliyor ama hayatımızda yeni bir sayfa açıldı. Çocukluğumuzu oğlumuzun gözlerinden tekrar yaşıyoruz. Theo doğmadan önce saçma sapan şeylerle meşguldük. Artık her şeyin bir amacı var,” diyor.

Matt aile kurmak isteyen eşcinsel çiftleri de destekliyor. Hemen başlamalarını çünkü yaşlarının ilerlediğini söylüyor.

Theo haftaya bir yaşına basacak ve luau temalı bir doğum günü partisi hazırlamışlar. Geçen ay Joseph Matt’e Kaliforniya’da evlenme teklifi etmiş.

Yorum Yaz