Dünya Haberler

Eşcinsel Erkek ve Trans Kadın IŞİD’e Militan Oldu!

GMag
Yazar: GMag

Terör örgütü IŞİD, bu kez çok farklı bir haberle gündeme geldi. Rusya kaynaklı bir bilgiye göre bir eşcinsel ve bir trans iki kişi IŞİD’e katıldı.

Rusya’da, bir gay ve bir trans kadının Suriye’ye giderek eşcinselleri çatıdan atıp öldüren IŞİD’e katıldığı ileri sürüldü.

Rusya Federasyonu’na bağlı Kamçatka Krayı’nda yaşayan Alexei T. adlı eşcinsel genç ve Viktoria adlı trans kadın, cinsel yönelimleri ve cinsiyet kimlikleri nedeniyle arkadaşları ve aileleri tarafından baskı altındaydı.

Bu süreçte internet üzerinden IŞİD militanlarıyla iletişime geçtiği ortaya çıkan 22 yaşındaki gençlerden bir süredir haber alınamaması üzerine, Rus yetkililer Alexei T. ve Viktoria’nın Suriye’ye doğru yola çıktığı ihtimali üzerinde durduklarını dile getirdi. Rusya medyası ise çiftin Suriye’ye vardığını yazdı.Polis kaynakları henüz bu bilgiyi teyit edemediklerini, ancak her iki gencin de cinsel yönelimleri ve cinsiyet kimlikleri nedeniyle hayatlarının tehlikede olduğunu belirtti.

Suriye’ye gitmeden önce internet üzerinden IŞİD’in militan toplama propagandalarını izlediği ortaya çıkan gençlerden Viktoria’nın henüz cinsiyet geçiş ameliyatı olmadığı ve IŞİD’e kadın olarak kabul edilmeyi planladığı belirlendi. Rus gençlerin ‘radikal İslam‘a nasıl eğilim gösterdiği bilinmezken, Kamçatka Müslümanlar Birliği Başkanı Beşir Beşirov, “Bir yıl önce buradaki camiiye gelmeye başladılar. Karı-koca olarak kendilerini tanıtmışlardı, kadın çarşaflıydı. Daha sonra radikal İslamcılar tarafından etkilendiler ve bizi İslam’ı yanlış yorumlamakla eleştirdiler” diye konuştu. Bu kırılma noktasının ardından her iki gencin de IŞİD’le bağlantıya geçtiği tahmin ediliyor.

IŞİD topraklarında eşcinsellere verilen ceza, ölüm…

Özellikle Rakka’da elleri, ayakları ve gözleri bağlanan eşcinseller önce binadan atılıyor, daha sonra da cesetleri aşağıdaki kalabalık tarafından taşlanıyor.

 

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz