Dünya Haberler

Eşcinsel Erkekler Vücutlarını Sosyal Medyada Sergilemeye Neden Bu Kadar Meraklı?

GMag
Yazar: GMag

Son zamanlarda Jake Shears, bedenlerini sosyal medyada sergileyen eşcinsel erkeklere sesleniyor. Herkese bunu yapmayı bırakmalarını söylemiyor ancak “bedenlerinin” sahip oldukları tek şey olup olmadığını sorgulamalarını istiyor. Ona daha fazla katılamazdık! 

Instagram arama çubuğuna #GayGuys yazın ve çıkanlara birlikte göz atalım;

Evet, çok fazla vücut var! İçlerinde güzel olanlar yok mu? Emin olun onlar da çok fazla! Ancak #GayGuys etiketindeki fotoğrafların daha çoğuna bakmak için sayfayı aşağı kaydırdıkça; takipçi kazanmak için vücutlarını pazarlayan bir çok erkek olduğunu göreceksiniz.

Eğer vücudunuzu göstermek, takipçi kazanmaya çalışmanın bir yoluysa; emin olun bu işe yarıyor. LGBT hayat tarzını anlatabilmek için sosyal medyanın bize sunduğu özgürlükleri seviyoruz ama sizce de bunu biraz abartmıyor muyuz?

Yakın bir kız arkadaşınıza sorun, sizi Instagram’da bu şekilde görmek ister miydi diye, emin olun cevabı “hayır” olacaktır. 

Vücudumuzu göstermeye hevesli olmamızın arkasında yatan temel neden ne? Her şey seks mi? İltifatlar veya gelen takipçiler mi bu temel neden? 

Şimdi şunu düşünelim; potansiyel olarak kendimizi sosyal medya üzerinde değiştirmek için neler yapabiliriz? Cevaplarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yaz