Editörün Seçtikleri Yaşam

Eşcinsel Erkeklerin Alması Gereken 6 Yeni Yıl Kararı

GMag
Yazar: GMag

Yeni yıl kararları almaya başlamış ya da bunların tamamen saçmalık olduğunu düşünüyor olsanız da, yeni yıl yeni başlangıçlar ve olasılıklar sunuyor. Ve kim olursanız olun, yenilik herkes için mümkün. O halde dans ayakkabılarınızı parlatın ve birkaç şişe patlatmaya hazır olun. Şimdi 2018’de işleri yoluna koymanın zamanı.

İşte eşcinsel erkeklerin alması gereken 6 karar:

man standing in field

Kendinizi gönüllü olmaya adayın.

shutterstock_343048862

Bulunduğunuz şehirlerdeki LGBT grupları ve derneklerine katılabilir, ve 2018’i bu alanda hem kendinize hem de topluma katkı sağlayarak geçirebilirsiniz. Bu şekilde hem sosyal ağlarınızı genişletip kendinizde bir grup bilinci oluşturabilir, hem de bir değişimin parçası haline gelebilirsiniz. 2018 sizin için sesinizi duyurma ve toplumda LGBT’ye dair yer alan bütün olumsuzluklara dur deme yılı olabilir. Türkiye’deki LGBT dayanışma derneklerine linkten ulaşabilirsiniz.

Outdoor Portrait Of Multi-Ethnic Crowd

Ailenize daha fazla vakit ayırın.

Doğdunuz ya da kendi oluşturduğunuz da olsa, aileniz, en büyük dayanağınız ve en güçlü destek kaynağınızdır. Fakat günlük hayatın karmaşasında, en çok sevdikleriniz bile bazen arka sıralarda kendilerine yer bulur. Ailenize daha fazla vakit ayırmak için kesin kararlar alın ve hayatı önemli kılanlara yatırım yapın. Annenizi aramak için bir hatırlatıcı kurun ya da kardeşlerinizle yeniden bir araya geleceğiniz bir akşam yemeği buluşması için plan yapın. Ne yaptığınız önemli değil, ailenize onları öncelikli tuttuğunuzu hissettirerek bu yılı değerli kılın.

yoga-man

Yogaya başlayın.

Formda olmanın odağı sıklıkla nasıl göründüğünüzle ilgilidir, ama nasıl hissettiğiniz ya da bedeninizin ve zihninizin ne kadar sağlıklı olduğuyla yeterince ilgili değildir. Bu yıl, ağırlıkları bir süreliğine bir kenara bırakın ve yoga dersleri almaya başlayın. Yoga yalnızca uygulaması iyi bir egzersiz değil, aynı zamanda ihtiyacınız olan fiziksel ve duygusal bir stres gidericidir. Yoganın canlandırıcı doğası sizi daha özgüvenli bir 2018’e götürecektir. Ayrıca, daha esnek olmanın asla bir sakıncası yoktur.

content_plain-magazine-gay-beard-08

O lanet sakalı kesin.

Bu yıl resmi olarak, 2017’nin mükemmel sakallarına elveda deme zamanıdır. Kimse sinekkaydı tıraş olmanız gerektiğini söylemiyor ama oduncu fantezileri, yabani saçlar içine sıkışmış et kırıntıları kadar ölmüş durumda. Bu yıl sakalınıza bakım yaparak ve bu yüzü koruyarak, daha parlak bir görünümle şov yapın. Daha keskin bir görünüş, güven ve yetkinlik sağlayabilirsiniz. Ayrıca o vahşi kıllar size hiçbir iyilik yapmıyor.

iStock_000014920298Large

Olumsuz insanları hayatınızdan çıkarın.

Bu yıl kendi huzurunuzu ve saadetinizi, sırf çok gergin olduğunuz ya da zararlı ilişkilere çekiç vurmaya korktuğunuz için feda etmeyin. Mesele ne kadar arkadaşınız olduğu değil, onların hayatınızdaki etkileridir. Eğer sizi sürekli olarak aşağı çeken biri varsa – ki hepimizin vardır- bağınızı koparın ve onlar yerine size ilham veren insanlara yer açın.

151230_FT_Facebook-Alison-Mosseri-Backstrom.jpg.CROP.promo-xlarge2

Toplumsal değişim için olumlu gönderiler yayınlayın.

Facebook kirli çamaşırlarınızı sıralama yeri değildir ve yemeğinizin fotoğrafını yayınlamak da artık çok demode. 2018 yılında, gönderilerinizi pozitif tutun ve sosyal medya gücünüzü daha büyük iyilikler için kullanın. Sosyal medya hesabınızın, çevrenizdeki arkadaşlarınız üzerinde etkisi vardır, bu yüzden güvendiğiniz insanlar, fikirler ve kuruluşlar bulup sayfanızı en iyi şekilde kullanın. Daha pozitif bir görünüş sergilediğinizde, insanların hem sosyal medyada hem de gerçek hayatta daha çok takdirini toplayacaksınız.

Yorum Yaz