Araştırma Haberler

Eşcinsel Erkeklerin Ne Kadarının Partnerlerini Aldattığı Ortaya Çıktı!

GMag
Yazar: GMag

İlişkileri kurmaya ve yıkmaya gelince, asıl kilit konu güven ve sadakattir. FS dergisinin yaptığı yeni anket eşcinsel erkeklerin ne kadarının partnerlerini aldattığını ortaya koydu. 

Aydınlatıcı ankete göre, eşcinsel erkeklerin yarısından çoğu (%52) partnerlerini aldattıklarını itiraf etti. İtiraf edenlerin %45’i, partnerinin aldatıldığını öğrenmediğini söyledi. Kendilerinin aldatıldığını söyleyen eşcinsel erkeklerin sayısı ise %58’le daha bile fazlaydı. 

Daha da endişe verici olanı, 961 gay ve biseksüel erkek üzerinde yürütülen ankete göre aldatanların %17’si aldattığı sırada cinsel yolla bulaşan hastalık kaptı ve bu grubun %61’i bunu partnerlerine söylemedi.

Hilebaz davranışlar sadece tek eşli çiftlerde görülmüyor. Açık ilişki yaşayanların %40’ı da o ilişkinin kurallarını bozduğunu söyledi. Sağlık Eşitliği ve Hakları Organizasyonu HERO’nun CEO’su Ian Howley, düzenli bir ilişki içindeyken bile cinsel yolla bulaşan hastalıklar için sık sık test yapılması gerektiğini vurguladı.

“Partnerlerini aldatan eşcinsel erkeklerin %17’si cinsel yolla bulaşan hastalık veya HIV kapmış. Cinsel olarak aktif olan bütün eşcinsel erkeklere -ilişkide olsun yada olmasın- sık sık test yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.”

1 Yorum

Yorum Yaz