Dünya Haberler

Eşcinsel Gotik Bir Genç, LGBT Bayrağı’na Siyah Şeritin De Eklenmesini İstiyor!

GMag
Yazar: GMag

Lancashire, İngiltere’de yaşayan bir gay, LGBT topluluğunun en çok kabul gören sembolü olan gökkuşağı bayrağına bir başka renk katmak için kampanya yürütüyor.

Karanlık Vlad Tepes, bir gotik olarak tanımlanıyor, artan eşcinsel gotik topluluğunu temsil etmek üzere bayrağa siyah bir şerit eklenmesini istiyor.

“Eşcinsel toplulukta çok az gotik var, ancak oldukları zaman karanlık gotik moda nedeniyle her zaman hoş karşılanmıyorlar. Gotik niyet, karanlık olmak ve siyah giyinmektir. Gay bayraktaki mevcut renklerin gerçekten gotik topluluğu temsil etmediğini görmek kolay. Siyah bir şerit ile eşcinsel toplum içinde eşit olarak değerlendirileceğiz.”

27 yaşındaki Tepes’in İngiltere ve Amerika’daki diğer gotiklerden destek aldığı bildirildi.

“Gay insanlar zaten gotik toplum içinde kabul edilir, sadece bizim bayrağımız yok.”

Lancashire LGBT yardım kuruluşu temsilcisi Nigel Evans, şu açıklamaları yaptı;

“Gay gotik topluluğuna iyi dileklerimizi iletiyoruz, ancak görüşümüz gökkuşağı bayrağı zaten LGBT kişilerin çeşitliliğini yansıtıyor. Eşcinsel gotikleri ayırt etmek için başka renkler eklememiz gerekmiyor.”

Tepes daha önce 2016’da hayvanların kanını içmeyi ve bir tabutta uyumayı içeren “vampir” yaşam tarzının kabul edilmesini talep ettiğinde manşetlerde bulunmuştu.

Melbourne’deki bir Pride Merkezi, geçen yaz gökkuşağı logosuna yerli ve diğer Avustralyalıların rengini destekleyen siyah ve kahverengi çizgileri ekledi. Bu grup, LGBT renklerini onurlandırmak için Pride bayrağına benzer şeritler ekleyen Philadelphia aktivistlerinden esinlendi.

Yorum Yaz