Araştırma Haberler

Eşcinsel, Lezbiyen ve Biseksüeller; Heteroseksüellerden Daha Fazla Mastürbasyon Yapıyor

GMag
Yazar: GMag

Bir rapora göre kendini gay, lezbiyen veya biseksüel olarak tanımlayanların, kendini heteroseksüel olarak tanımlayanlara göre haftada yüzde 23 daha fazla mastürbasyon yapıyor.

Cinsel haz markası TENGA’nın yaptığı ankete göre, LGBT’ler sadece daha fazla mastürbasyon yapmıyor, aynı zamanda seks hakkında daha çok konuşuyorlar da.

Anket, Şubat ve Mart arasında Birleşik Krallık, ABD, Fransa ve Kenya’nın da arasında bulunduğu 18 ülkede yapıldı. Ankete katılan heteroseksüellerin %86’sı mastürbasyon yapmayı denediğini söylerken, gay, lezbiyen veya biseksüel katılımcılarda bu sayı %97 oldu.

Heteroseksüellerin %42’si arkadaşları veya partnerleriyle seks hakkında konuştuğunu itiraf etti ama gay, lezbiyen veya biseksüel katılımcıların %71’i seks ve cinsel haz hakkında konuşmakta daha istekli olduklarını söylediler.

Konu mastürbasyona gelince Birleşik Krallık nüfusunun üçte birinden fazlası (%37) her hafta mastürbasyon yapıyor. Ülke gençlerinin solo hazzı ilk defa denediği ortalama yaş 15.3.

İnsanlar düşündüğümüzden daha fazla mastürbasyon yapıyor. Katılımcılar erkek ve kadınların %65’inin mastürbasyon yaptığını düşünüyordu ancak rakam çok daha fazla: %78.

Ayrıca maskülenlik hakkındaki sorulara da ilginç cevaplar verildi.

Birleşik Krallık’ta erkekler ‘erkek gibi davranmak’ için daha az baskı gördüklerini söylediler. Kenya’da baskı altında hissedenlerin oranı %70’ti.

Sonuçlara göre ‘daha çok hisseden’ erkekler – duygularını daha çok ifade eden, duygularıyla daha çok iletişimde olan ve zihinsel sağlığını konuşan – ‘daha az’ hisseden erkeklerden daha iyi seks hayatlarına sahip.

 

 

 

Yorum Yaz