Dünya Haberler

Eşcinselliğini Tedavi Etmek İsteyen Bir Erkek ‘Normal Biri Olmak İstedim..’

GMag
Yazar: GMag

Humans Of New York blogu, gay ‘tedavi’ terapisine maruz kalmış bir erkeğin fotoğrafını paylaşınca..

Uzmanlar ‘gay tedavi’ uygulamasının derinden zararlı olabileceğini söylemelerine rağmen, şu anda neredeyse tüm ABD eyaletlerinde eşcinselliği ‘iyileştirme’ girişiminde bulunmak yasal. New York eyaleti, geçen sene reşit olmayanlar için gay ‘tedavi’ uygulamalarını yasadışı bir şekilde yasaklamaya çalıştı, ancak yetişkinler hala tedavi arayışında.

Brandon Stanton tarafından yönetilen Humans of New York, insanların günlük fotoğraflarını çekerek yayınlıyor ve internet üzerinden büyük bir ilgi çekiyor.

Bu hafta blogda yayınlanan bir fotoğraf, sosyal medyada hızlıca yayıldı. Fotoğrafta görünen kişi, inancı ve cinselliği hakkında açıklamalar yaptı.

‘Bunlara clobber ayetler diyoruz. Altı tane var. Eşcinsel insanları çiğnemek için kullanılan ayetler bunlar. Komik olan şey, Tanrı’nın baskısı altında olduğumu hiç hissetmedim. Ama umutsuzca Tanrı’nın beni değiştirmesini istedim. Çok fazla utanç verici olan bir grubun parçası olmak istemiyordum. Böylece yirmili yaşlarda Tanrı’nın beni heteroseksüel yapması için dua etmeye başladım. Bir hap alabilseydim, yapardım. Bakanlığa katıldım. Evlendim. Karıma erkeklerle yaşadıklarım anlattım, fakat ben, ikimizi de farklı olmayı seçebileceğime ikna ettim. Normal olmak istedim. Çocuk istemiştim. Ona sadece ciddi olduğumu göstermek için onarıcı terapi dersleri almaya bile çalıştım. Eşcinselliğin gerçek olmadığını öğretmeye çalıştılar. Zorba bir annem olduğunu bile söylemişlerdi. Değiştiremedim. Kaybetmeye devam ettim. İhtiyacı olanı karıma veremedim. Evliliğim sona erdi. Çok uğraştım ama hiçbir şey işe yaramadı. Tanrıya öyle kızdım ki. Ancak bir süre sonra nihayetinde beni değiştirmeyeceğini anladım.’

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz