Haberler Teknoloji

Eşcinsel Youtube Yıldızı Bu Yıl 6 Milyon Dolar Kazandı

GMag
Yazar: GMag

Forbes dergisi en çok kazanan Youtube yıldızlarının bir listesini hazırladı.

Ünlü eşcinsel Youtube yıldızı Tyler Oakley, Forbes tarafından, 2016 yılının en çok kazanan beşinci Youtuber ismi seçildi.

tyler_oakley_a_l

Oakley’in bu yıl ki tahmini kazancı, yaklaşık 6 milyon dolar olduğu söylendi.

Şuanda 27 yaşında olan Oakley, video çekip Youtube’a koymaya 2007 yılında başlamış, o günden bu güne yaklaşık 8 milyon takipçi sayısına ve 600 milyon gibi başarması zor bir görüntülenmeye ulaşmış. Diğer sosyal medya hesaplarındaki durum ise, Twitter’da 5 milyondan fazla, instagram hesabında ise 6 milyon takipçisi bulunuyor.

1442518739224-cached

13 yaşındayken açıldığını söyleyen Oakley, hiç bir zaman bu konu ile alakalı bir sıkıntı çekmediğini, bu nedenle de ‘açılma videosu’ yayınlamadığını söylüyor.

Forbes, Oakley’in servetinin yalnızca YouTube’dan değil, aynı zamanda Ellen DeGeneres’in üretim şirketiyle beraber, yeni dijital ürünler üzerinde çalışmak için yaptığı karlı bir anlaşmadan da kaynaklandığını söylüyor.

ellen-degeneres-tyler-oakley

Aynı zamanda hayranları, Tyler Oakley’in Uyuklama Partisine akın etti ve kişisel tecrübelerini anlattığı kitabı Binge, New York Times’ın en çok satan kitaplarından biri oldu.

91nx6drrecl

Listenin ilk 5 ismi ise şöyle sıralandı; İsveçli oyuncu Pewdiepie (15 milyon dolar) onu Roman Atwood (8 milyon euro) ile izledi. Lilly Singh (7.5 milyon dolar) Smosh Anthony Padilla ve Ian Hecox  (7 milyon dolar) Rosanna Pansino ve Oakley  6 milyon dolarlık gelirleriyle beşinci sırada yer aldı.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz