Haberler Transseksüel

FBI, İlk Transseksüel Kadın Adayını Kabul Etti!

GMag
Yazar: GMag

Colorado’daki bir SWAT komutanı, Quantico, Virginia’daki prestijli FBI Ulusal Akademisi’ne kabul edilen ilk trans kadın oldu.

Ocak’ta Summit County’li Lesley Mumford, titiz üç aylık programa kabul edildi. Programa sınıfta dersler, ağır fiziksel antrenman dahil ve 200 kolluk kuvveti elemanı çağrıldı.

“İlk çağrıldığımda kendimi bir belaya soktuğumu, bir şeyi yanlış yaptığımı sandım. Ne yapacağımı bilmiyordum ama çok ciddi bir konuşma başlayacakmış gibi geliyordu.”

Mumford geçişini geçen sene çalışırken tamamladı ve Şerif Departmanı kendisine çok destek oldu.  Mumford’ı Akademi’ye öneren Şerif FitzSimons şöyle konuştu:

“Burada çalışırken geçişini yapmasından çok gurur duyduk. Ancak bu bir sonraki çok büyük, tavanı kıracak kadar güzel bir andı. Lesley’le gurur duyuyoruz.”

FBI, Trump hükümeti tarafından saldırıya uğrarken, Mumford seçilmesinin toplumun trans konuları hakkında fikirlerini değiştirdiği anlamına geldiğini söyledi.

“Diğer 200 küsür sınıf arkadaşımın kim olduğunu, hangi arkaplanlara ve değerlere sahip olduklarını bilmiyorum. Umarım, orada eğer negatif düşünceler varsa sadece var olarak, işimi yaparak, potansiyelimi ve yeterliğimi göstererek bunlara meydan okuyabilirim.”
 

 

 

 

Yorum Yaz