Haberler Sinema

Bu Filmin Cesur Eşcinsel Grup Seks Sahnesi Asya’da Tarihe Geçecek!

GMag
Yazar: GMag

Oldukça açık bir grup seks sahnesi içeren cesur bir film, Asya film sahnesini sarsmak üzere. Sodom’s Cat’in yapımcılığını Asya’nın ilk LGBT dizi servisi GagaOOLala yapıyor.

Huang Ting-Chun’un filmi bir gay uygulamasından tanıştıktan sonra grup seks için buluşan beş Tayvanlı’yı konu ediyor. Film, çağdaş takılma kültürünün psikolojik ve duygusal sonuçlarını keşfediyor.

Sembolizmle dolu açık grup seks sekansı, eşcinsel kültüründeki seks ‘rollerine’ de bir yorum getiriyor, çünkü beş karakterin her biri bir hayvanı temsil ediyor – ayı, köpek, kedi, kurt ve tavuskuşu.

Huang açık seksi keşfeden uluslararası eşcinsel filmlerden bıktığını ve tabu konuyu evinde açmaya karar verdiğini söyledi:

“Bu seksi kullanarak aşktan bahseden bir film. 18 yaş üstü olarak derecelendirilmesine rağmen keşfetmek istediğim güncel seks kültürümüzün arkasındaki duyguları anlatıyor.”

Huang, gittikçe daha fazla Tayvanlı kuir filmi olmasına rağmen hiçbirinin takılma kültürünü ve seksi bu şekilde ele almadığını söyledi:

“Bu konuyu tartışmak istiyorum çünkü bu günlerde eşcinsel kültürünün çekirdeğinde yer alıyor. Sosyal ağların hızlı gelişmesiyle eşcinsel insanlar yanlış ağaca havlama utancı riski olmadan cinsel yönelimleri hakkında açıkça konuşabiliyor. Bu yüzden eşcinseller kişisel sosyal ağlarda en büyük gruplardan biri oldular ve orayı istediklerini alabildikleri bir yer olarak kullanıyorlar.”

Sodom’s Cat yaklaşık bir yıldır festivallerde geziyor. Hatta Tayvan Kuir Film Festivali’nde prestijli Iris Ödülü için kısa listeye de girdi. Filmin seyirci arasında karşılık bulduğu belli, ki Huang’in bu film için istediği de buydu.

“Umarım hem harekete geçer ve ilham alırlar. Umarım herkes kendisinin bu filme yansıtıldığını görebilir ve insanların onları kalitesiz görmelerinden korkmazlar. Bu tecrübeler kaç tane duygu getirirse getirsin – mutluluk, öfke, depresyon, keder vb. – hepsi hayatın bir parçası. Büyüyoruz ve bu duygulara ve tecrübelere hazneler geliştiriyoruz.”

Şaşırtmayacak bir biçimde Huang’ın Sodom’s Cat’i çekerken en sevdiği bölüm grup seks sahnesiydi. Aktörlerin birbirini iyi tanımasına özen gösterdi ve çekimler başlamadan 2 ay önce provalara başladı.

“Birbirlerini tanımalarından, karakterleri öğrenmelerine… bunların hepsi sekansı bambaşka bir şeye dönüştürdü. Birlikte tanışmanın sonucu bu. Süreç benim için en inanılmaz şeydi.”

Sodom’s Cat’in fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yaz