Galeri Sanat

Fotoğraf Yarışmasını Kazanan Eşcinsel Çift, Londra’daki 50 Billboard’da Görünecek

GMag
Yazar: GMag

Scott Hamilton’ın Londra’da Aşk yarışması kapsamında erkek arkadaşıyla kanepede uzanırken çekildiği fotoğraf yarışmayı kazandı ve Londra’nın farklı yerlerindeki 50 farklı billboard’da gösterilecek.

‘Snuggle’ (sokulup yatmak) adındaki fotoğrafı Hamilton zamanlayıcı kullanarak çekti. Yarışmaya 700 kişi Sevgililer Günü’nde katılmaya başlamıştı.

Aslen Edinburgh’lu olan ama Londra’da yaşayan part-time öğretmen Hamilton şöyle konuştu:

“Bu yarışma gerçekten çok güzel bir fikirdi. Londra çevresinde mutluluk ve neşe yayabiliyor olmaktan çok mutluyum ve jüri fotoğrafımı seçtiği için çok şanslıyım. Bence fotoğrafım sevgi ve konforu harika temsil ediyor çünkü fotoğraf ikimiz de kanepede öyle uzanırken çok doğal bir şekilde çekildi.”

Yarışma, Londra’da çalkantılı geçen bir 2017’den sonra geldi. Organizatörler şunları söyledi:

“Londra cinsel skandallar ve terörist saldırılarıyla 2017’de dramatik olaylardan payını aldı. Ancak Londralılar bunları birlik, beraberlik ve dirençle karşıladı.”

Yarışmaya altı farklı kategoriden katılınabiliyordu: Londra’yı Sev, Toplumunu Sev, Arkadaşlarını Sev, Kendini Sev, Partnerini Sev, Yaptığını Sev 

Yarışmayı organize eden fotoğrafçılıkla sosyal değişim sağlamayı hedefleyen hayır kurumu Photovoice’un CEO’su Tom Elkins, gönderilen fotoğrafların Londra’daki çeşitliliği yansıtması açısından çok değerli olduğunu söyledi:

“Bu yarışma fotoğrafçıların Londra’nın kendileri için ne ifade ettiğini açıklamaları için bir fırsat olarak çok iyi oldu.”

Hamilton’ın Snuggle’ı, Londra’daki çeşitli otobüs duraklarındaki ve diğer büyük billboardlarda görünecek.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz