Editörün Seçtikleri

Eşcinsel Erkeklerin 2019’a Kadar Yapmayı Acilen Bırakması Gereken 9 Şey

GMag
Yazar: GMag

2018 gerçekten uçtu gitti. 

Ancak her yeni yılda olduğu gibi, hayatımızı iyileştirmek için yeni bir umut doğuyor. LGBT’ler için daha iyi şeyler yapmanıza yardımcı olacak bir “yeni yıl, yeni ben” ilhamını arıyorsanız, bu içerik tam olarak sizi ilgilendiriyor.

1- “Pasif olmaktan” utanmak

Bu aslında ataerkilizmin dayattığı saçmalıkların sonuçlarından öte başka hiç bir şey değil. Altta olan zayıftır, üstte olan güçlüdür zırvalarını 2018’de bırakalım lütfen.

2- Bifobik olmak

Bifobiniz, LGBT topluluğundaki biseksüellere zarar veriyor. Los Angeles Times gazetesinin haberine göre, biseksüel insanlar, yanlış anlaşılmalarla uğraşmak istemedikleri için açılmaktan kaçınıyorlar. Ek araştırmalar, biseksüel insanların cinselliklerini gizleme olasılığının altı kat daha fazla olduğunu ve  lezbiyenlere, gaylere, LGBT olmayan bireylere oranla, kendine zarar verme ve intihar düşüncelerine daha yatkın olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteriyor. Evet, insanlar birden fazla cinsiyete ilgi duyabilirler. AŞ bunu.

3- Gay olduğunu düşündüğün insanlara eziyet etmek

Bir kişinin cinsel yönelimini speküle edip alay ettiğinizde iyi bir şey yaptığınızı mı düşünüyorsunuz? İnsanlara, kendi benliklerini bulmaları için zaman tanıyın.

4- Heteroseksüel erkek arkadaşları baştan çıkarmaya çalışmak

Birçoğumuzun hayalini kurduğunu veya heteroseksüel olarak tanımlanan erkeklerle yaşadıklarını biliyoruz, ancak eşcinsellerle birlikte olan her heteroseksüel erkek sizi içten içe arzulamıyor. Bunu aklınızın bir köşesine yazın.

5- Mücadelenin sona erdiğini düşünmek

Eşcinsel evlilik hakları, transseksüel topluluğa karşı şiddeti çözmedi ve hala Pazar günü evlenip, Pazartesi günü işten çıkarılmayacağımızın garantisi yok. “Gay gündemi” konusunda yapılması gereken çok şey var.

6- İnsanları HIV olmakla suçlamak

Kendi cinsel yönelimleriniz de kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olması için, HIV bulaşan kişilerin eylemlerinde hata bulmaya çalışmak işe yaramaz. Yeni enfeksiyonların çoğunun sevgilisi ya da sevgilisi gibi “birincil ilişkiler” içinde olduğunu biliyor muydunuz? HIV negatif olduğunuz anlamına getirmek için kendinize “temiz” olarak atıfta bulunmanın ağır derecede rahatsız olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca şu günlerde HIV ile yaşayan insanların uyuşturucu, alkolden kaçınarak ve akıllı seçimler yaparak sağlıklarını izlemesi daha muhtemel olduğu için ortalama bir insandan daha uzun yaşam olasılığına sahip olduğunu gösteren çalışmalar olduğunu biliyor muydunuz? ARTIK BİLİYORSUNUZ…

7- Irkçı olmak

Eşcinsel, heteroseksüel, kadın, erkek ya da her kimseniz fark etmez, IRKÇILIĞI 2018’DE BIRAKIN.

8- “Heteroseksüel gibi davranıyorsun” demek

Eşcinselliği hala feminenlikle karıştıranlar var aranızda görüyoruz… Yapmayın lütfen artık. Eşcinsel bir erkek de arabalardan, spordan veye siyasetten konuşmayı sevebilir. Bunun cinsel yönelimle hiç bir alakası yok, tamamen kişisel ilgi ve alakalar sonucu gerçekleşen şeyler.

9- Mental sağlığınıza dikkat etmemek

2018’de; spor hocamıza vakit ayırdığımız kadar, aynı zamanda psikoloğumuza da yeterli vakit ayırmaya çalışalım, çünkü azınlık problemleri diye bir şey var ve her yeni gün yüzümüze bambaşka şeyler çarpıyor.

Yorum Yaz