Dünya Haberler

Gay KitKatlar Raflardaki Yerini Alıyor!

GMag
Yazar: GMag

İngiliz KitKat imajını değiştiriyor!

Japonya’daki yenilikçi aroma vericiler Wasabi, ızgara patates ve Fransız tuzu aromalarını koleksiyonlarına getirirken, İngiltere hala sütlü çikolata formatı ile uğraşıyor.

Fakat şu an yeni bir imaj, İngiltere pazarına girmek için uğraşıyor ve kuirler bu konuda oldukça heyecanlı.

İngilizler tatlı kuir KitKat’ı, pembe çikolatalı olarak satın alabilecekler. Pembe rengini verecek olan bu çikolata “ruby (couverture chocolate) olarak adlandırılıyor ve özel bir tür kakao çekirdeğinden yapılıyor.

Ve farklı olan sadece rengi olmayacak. Çikolatanın kavurma şekline bağlı olarak yoğun bir meyve tadı da olacak. Ruby çikolatası, malzemeyi geliştirmek için on yıldan fazla zaman harcayan İsviçreli çikolatacı Barry Callebaut tarafından yaratıldı.

Nestlé UK Pazarlama Direktörü Alex Gonnella, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Ruby çikolata, şekerlemelerde büyük bir yeniliktir ve KitKat’ın Birleşik Krallık’taki bu heyecan verici yeni çikolatanın ilk önemli markası olmasının gururunu yaşıyoruz. Biz yeni bir KitKat çeşidinin gerçekten çok önemli olduğunu biliyoruz ve KitKat sevenlerinin denemesi için farklı bir çikolata çeşidi sunabileceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Barry Callebaut’un  yenilik, kalite ve sürdürülebilirlik görevlisi Pablo Perversi ise şunları ekledi;

“Ruby çikolatamızla yapılan ikonik dört parmaklı KitKat ile Nestlé ile olan ortaklığımızın sonucunu görmek beni çok memnun etti. Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler bu çıtır çıtırların eşsiz tadıyla kendinden geçecek!”

Yorum Yaz