Dünya Haberler

Homofobik Saldırıya Uğrayan Gençten Asla Unutulmayacak Selfie!

GMag
Yazar: GMag

Eşcinsel bir erkek  İskoçya’nın küçük bir kasabasında saldırıya uğradı. Buna rağmen saldırıdan sonraki halini tebessüm içinde paylaşan genç, homofobiye karşı önemli bir mesaj verdi.

Blair Wilson Facebook üzerinen yaptığı paylaşımda, “Buradan bana yolun ortasında ibne diyen dallamaya sesleniyorum. Hepimiz kim olduğunu biliyoruz ve hakettiğini elbet bulacaksın. Kendini bilmez seni. İyi günler.” ifadelerine yer verdi ve saldırıdan kısa bir süre sonra çekmiş olduğu fotoğrafını da ekledi.

21 yaşındaki genç, bu paylaşımdan sonra dünyanın çeşitli yerlerinden yüzlerce destek mesajı aldı. Kullanıcıların bıraktığı yorumlardan göze çarpan bir tanesi ile şöyle:

“Tennessee’de yaşıyorum, ve güvende hissetmiyorum. Özellikle de son zamanlardaki politik atmosferi düşününce. Ama bu video bana umut verdi. Nefreti yeneceğiz! Büyük saygıyı hakediyorsun.”

Wilson yerel bir haber kaynağına olayın detaylarını anlattı. İfadelerine göre, Neilston Sokağı’nda yürüdüğü esnada kendisine homofobik hakaretler eden adamın yanına hesap sormak gidiyor, fakat fiziksel saldırıda bulunmuyor. Karşısındaki kişi ise anında şiddete başvuruyor ve Wilson’u kanlar içinde bırakıyor.

“Bu hareketi yapan kişinin Neilston’un ortamından haberdar olmadığını düşündüm ve ona ders verecek bir gönderi paylaşmak istedim.”

“Sessizliğe bürünmem veya utanmam beklenirdi biliyorum ama burnumun kanaması falan umrumda olmadı. Fotoğrafı çektim ve paylaştım.”

“Vermek istediğim mesaj, böyle hareketlere pabuç bırakmayın. Tabii ki gidin kendinizi öldürtün demiyorum ama yalnız olmadığınızı, sevildiğinizi bilsinler.”

İskoç kaynakları saldırının incelemeye tabi olduğunu doğruladı.

Yorum Yaz